لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۱

مک کين و اوباما پس از نخستين مناظره برای پيگيری نجات مالی به واشنگتن باز ميگردند


هر دو کانديدای رياست جمهوری آمريکا برای نخستين مناظره خود امشب در شهر آکسفورد در ايالت جنوبی می سی سی پی خواهند بود.

برگزاری اين مناظره پس از آنکه سناتور جان مک کين کانديدای جمهوريخواهان گفت اگر برنامه نجات موسسات مالی آمريکائی مورد توافق قرار نگرفته باشد در آن شرکت نميکند، دچار بلاتکليفی شده بود.

ستاد انتخاباتی سناتور مک کين امروز، جمعه، گفت پيشرفت هائی عمده و قابل توجه حاصل شده است. سناتور باراک اوباما کانديدای دمکرات ها نيز پيش از آنکه راهی مناظره شود در گفتگوئی با خبرنگاران پيشرفت در برنامه نجات را پيشرفتی واقعی توصيف کرد. هر دو کانديدا ميگويند پس از مناظره به واشنگتن باز خواهند گشت.

پيشتر گزارش شده بود سناتور مک کين با هم حزبی های قانونگذارش ملاقات کرده است و سعی ميکند برای رسيدن به توافقی در مورد نجات موسسات مالی آمريکائی به دردسر افتاده ميانجيگری کند. مذاکرات و تبادل نظرهای سناتور مک کين با قانونگذاران جمهوريخواه، صبح امروز، جمعه، در مقر کنگره آمريکا انجام گرفت.

مذاکرات پرزيدنت بوش با سناتوراوباما و سناتور مک کين، که با حضور رهبران کنگره در کاخ سفيد برگزار شده بود، ديشب معوق ماند. سناتور اوباما بعد از اين جلسه به شبکه تلويزيونی سی ان ان گفت نگران است که وارد شدن سياست های انتخاباتی به مذاکرات، بيشتر زيان بخش باشد تا مفيد.

در همين حال قانونگذاران دمکرات سناتور مک کين را متهم کرده اند که به روند مذاکرات آسيب ميرساند و از بحران مالی برای پيشبرد مبارزات انتخاباتی خود استفاده ميکند.

اطلاعيه ای که ستاد انتخاباتی سناتور مک کين منتشر ساخت سناتور اوباما را متهم ميکند که جلسه مهم و حياتی کاخ سفيد را به تريبونی برای اظهارنظرهای سياسی مبدل کرده است.

XS
SM
MD
LG