لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۹

ارتش پاکستان از کشته شدن صدها ستیزه گر در امتداد مرز افغانستان خبر داد


مقامات نظامی پاکستان می گویند در جریان یک ماه عملیات در امتداد مرز افغانستان، یک هزار ستیزه گر کشته شده اند.

ژنرال طارق خان، امروز جمعه به خبرنگاران گفت که دست کم پنج فرمانده، از جمله خارجیان، در میان کشته شدگان در منطقه قبیله ای باجور بودند. خان گفت از ماه اوت، زمانی که ارتش هجوم علیه ستیزه گران طالبان و القاعده را آغاز کرد، بیش از شصت سرباز پاکستانی نیز کشته شده اند.

وی گفت ستیزه گران مستقر در منطقه قبیله ای به حملاتی علیه سربازان در افغانستان دست زده اند. او اضافه کرد اگر سیتزه گران باجور را از دست بدهند، همه چیز را از دست خواهند داد.

افغانستان و ایالات متحده پاکستان را برای کنترل ستیزه گرانی که در مناطق مرزی فعالیت می کنند زیر فشار گذاشته اند.

روز جمعه همچنین به گفته پلیس، سه بمب انداز انتحاری خود را در پی حمله پلیس به مخفی گاهشان در ناحیه بازرگانی اسلام آباد، پایتخت پاکستان، منفجر کردند.

مقامات می گویند عقیده بر این است که آنها از اعضای گروه افراطی لشکر جانگوی، که با القاعده ارتباط دارد، بودند. پلیس از خانه که به شدت آسیب دید مقادیری مواد منفجره ضبط کرد و گفت دو مرد حمله ای در کراچی را طرح ریزی می کردند.

پاکستان از زمانی که یک بمب انداز انتحاری یک بمب عظیم کامیونی را در خارج از هتل ماریوت در اسلام آباد منجر کرد و ۵۳ تن را کشت، در حال آماده باش به سر می برد.

در رویدادی دیگر، مقامات پاکستان می گویند روز جمعه انفجار یک بمب ترنی را در استان پنجاب از خط خارج کرد و شش نفر از جمله کودکان را کشت. مسئولیت این حمله را کسی بر عهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG