لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۰

بزرگترين ورشکستگی بانکی آمريکا با مداخله يک بانک آمريکائی ديگر سامان گرفت


بانک آمريکائی سرمايه گذاری J.P. Morgan دارائی های بانک پس انداز Washington Mutual را که روز پنجشنبه تحت کنترل بازرسان دولت در آمده بود، ودر آستانه بزرگترين ورشکستگی بانکی در تاريخ آمريکا قرار داشت، خريده است. J.P. Morgan روز پنجشنبه موافقت کرد برای خريد Washington Mutual ، که مقر آن در سياتل است ، قريب دو ميليارد دلار بپردازد.

شرکت بيمه فدرال سپرده های بانکی، موسوم به FDCI ، تضمين کننده سپرده های بانکی درآمريکاست، ميگويد با توجه به اين معامله مجبور نيست از دارائی های خود برای پوشش سپرده های نزد Washington Mutual استفاده کند. FDCI در جريان تحت کنترل درآوردنIndyMac ، بزرگترين بانک پس انداز و وام مسکن، که در ماه ژوئيه سقوط کرد، ميليارد ها دلار خرج کرد

. Washington Mutual که اختصارا WaMu ناميده ميشود برای سرمايه گذاریهای کلان در دادن وام های آسان به مشتريانی که قادر به بازپرداخت نبودند، با ميلياردها دلار قرض مواجه شده بود. اين دومين خريد J.P. Morgan از موسسات مالی آسيب پذير در بحران وام های آسان و نکولی است. J.P. Morgan در ماه مارس Bear Stearn ، بزرگترين بانک سرمايه گذاری در سهام را به قيمت دو ميليارد دلار خريده بود.

XS
SM
MD
LG