لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۷

وداع تلخ تيم سايپا با ليگ قهرمان آسيا


در مرحله بازگشت دور يک چهارم پايانی ليگ قهرمانان باشگاه های آسيا - تيم سايپا که در مراحل قبلی با هدايت علی دايی بدون باخت به اين دور صعود کرده بود پس از تساوی ٢ بر٢ در تهران- روز گذشته در تاشکندِ ازبکستان در پايان با دريافت پنج گل در بازی برگشت طعم تلخ شکست را چشيد. خوزه لوئيس ويانوئبا با 3 گل هت تريک کرد و تيم کوروچی را در اين بازی به پيروزی ٥-١ رساند تا اين تيم ازبک برای نخستين بار به نيمه نهايی ليگ قهرمانان آسيا راه پيدا کند. ريوالدو و لوئيزا ی برزيلی نيز ديگر گل های ميزبان را در ديدار برگشت به ثمر رساندند. بدين ترتيب سايپا که بعنوان قهرمان دو فصل پيش ليگ برتر ايران در اين رقابتها حضور داشت در مجموع ٧-٣ در دو ديدار مغلوب شد و با اين مسابقات وداع کرد.

در ديگر ديدارهای برگزار شده مرحله يک چهارم نهايی ليگ قهرمانان آسيا- روز گذشته- تيم آدلايد يونايتد استراليا با گل نيمه ی دوم روبرت کورنتويت، به پيروزی رسيد و به نيمه نهايی صعود کرد. آدلايد که در بازی رفت چهارشنبه گذشته –درمصاف با کاشيما آنتلرز قهرمان فصل گذشته جی ليگ به تساوی ١-١ رسيده بود در بازی برگشت ١-٠ برنده شد تا برای نخستين بار تيمی از استراليا در مرحله نيمه نهايی ليگ قهرمانان آسيا حاضر باشد. اين تيم به مصاف نماينده ازبکستان خواهدرفت.

اما ديگر تيم ژاپنی حاضر در اين مرحله از رقابتها- اوراوا ردز- مدافع عنوان قهرمانی ليگ قهرمانان آسيا- با وجود شکست در بازی رفت- القادسيه کويت را مغلوب کرد و به نيمه نهايی ليگ قهرمانان آسيا رسيد. اوراوا ردز که در بازی برگشت ميزبان بود- با گل های تاکاهيتو سوما و مارکوس توليو تاناکا کويتی را ٢-٠ ناکام گذاشت و انتقام بازی رفت را گرفت. القادسيه در ديدار رفت- در کويت ٣- ٢ برابر اوراوا برنده شده بود،اما با اين باخت از دور مسابقات کنار رفت. اواراوا در نيمه نهايی بازی ها با تيمی ديگر از ژاپن- با گامبا اوزاکا روبرو خواهد شد.
چرا که گامبا اوزاکا هم با گل های ماساتو يامازاکی و رونی برابر الکرامه به پيروزی ٢-٠ رسيد تا ژاپن دو نماينده در مرحله نيمه نهايی و يک تيم در فينال داشته باشد. در پايان دور برگشتِ مرحله ی نيمه نهايی ليگِ قهرمانان آسيا- پس از برگزاری ديدارهای روز گذشته- تيم های کوروچی يا بنياد کارِ ازبکستان، آدلايد استراليا، اوراوا ردز و گامبا اوزاکای ژاپن به مرحله ی نيمه نهايی راه يافتند.

XS
SM
MD
LG