لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۰

مک کين و اوباما  مجددا  اقتصاد را زير ذره بين گذاشته اند


جان مک کين و باراک اوباما کانديداهای رياست جمهوری آمريکا مجددا اقتصاد را در کانون توجه گذاشته اند.

مک کين جمهوريخواه امروز، پنجشنبه در يک سخنرانی گفت بحران مالی آمريکا برای اين کشور و کشورهای ديگر آثار و عواقبی جدی در بر خواهد داشت.

مک کين به فاصله يک روز پس از تعليق مبارزات انتخاباتی اش برای حضور در واشنگتن و معطوف ساختن توجه اش به بحران مالی صحبت ميکرد.

مک کين از جمهوريخواهان و دمکرات ها خواستار چاره جوئی برای بحران از طريق همکاری هردو حزب شد و به کنگره توصيه کرد سريع عمل کند.

اوباما، رقيب دمکرات، گفت برنامه نجات نبايد به مديران ارشد در وال استريت کمک کند که به گفته وی کشور را به بحران کشانده اند.

اوباما گفت اينک زمان آن است که جمهوريخواهان و دمکرات مشترکا عمل کنند.

هر دو کانديدا برای کنفرانس مقابله با دشوار ترين چالش های جهان صحبت ميکردند که بيل کلينتون رئيس جمهوری پيشين آمريکا بانی آن است.

مک کين شخصا در کنفرانس بود و اوباما از فلوريدا و بوسيله ماهواره تلويزيونی صحبت کرد.

هر دو کانديدا امروز برای شرکت در يک جلسه اقتصادی به کاخ سفيد ميروند.

مک کين گفت تصور نميکند طرح هفتصد ميليارد دلاری دولت بوش برای نجات موسسات مالی آمريکا در شکل کنونی اش به تصويب کنگره برسد.

اوباما و مک کين روز چهارشنبه در اعلاميه ای مشترک خواستار اقدام کنگره در مورد طرح دولت بوش برای نجات موسسات مالی آمريکا شدند. اين اعلاميه طرح هفتصد ميليارد دلاری دولت را ناقص توصيف ميکند اما می افزايد آمريکا نمی تواند ريسک يک فاجعه اقتصادی را بپذيرد

. اوباما روز چهارشنبه همچنين پيشنهاد مک کين برای تعليق مناظره روز جمعه را رد کرد.

اوباما گفت اکنون بيش از هر زمان ديگری مهم است که کانديداها خود را به مردم آمريکا بشناسانند و شرح بدهند برای کشور و اقتصاد چه برنامه ای دارند.

دانشگاه می سی سی پی که برگزار کننده مناظره است ميگويد کميسيون مناظره ها اطلاع داده است که اين مناظره طبق برنامه اجرا خواهد شد.

XS
SM
MD
LG