لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۵

رييس جمهوری اسراييل گفت ایران برای تمام دنيا خطرناک است


شیمون پرز رییس جمهوری اسراییل می گوید ایران برای تمامی جهان خطرناک است و رهبری آنرا « فناتیک» می نامد.

پرز روز چهارشنبه در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت تهران « موشکهای دور برد و مغزهای کوتاه برد را در هم می آمیزد.»

وی اظهار داشت مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل متحد مسئول هستند از تراژدیهایی که ایران ممکن است بوجود آورد جلوگیری کنند، و ادامه کوششهای ایران برای افزایش تواناییهای غنی سازی اورانیوم و موشکی را یادآور شد.

پرز همچنین گفته های محمود احمدی نژاد در مجمع عمومی در روز سه شنبه را محکوم کرد و گفت او یکی از « زشت ترین توطئه ها» علیه مردم یهود، کتاب « پروتکل های ریش سفیدان صیهون» را زنده کرد.

احمدی نژاد گفت گروه کوچکی از کسانی که آنها را «صهیو نیستهای فریبکار» نامید، از بازارهای مالی و دولتها در ایالات متحده و اروپا بهره برداری می کنند.

پرز همچنین گفت به گمان او مذاکرات صلح با فلسطینیان می تواند ظرف یک سال تمام شود و افزود: مذاکره کنندگان سعی داشتند کارشان را امسال به پایان برسانند، اما بیشتر طول خواهد کشید.

پرز از رهبران فلسطینی دعوت کرد برای مداکرات صلح به بیت المقدس بروند و گفت اسراییل با خوشحالی دعوت اعراب را برای گفت و شنودی «معقول» قبول خواهد کرد.

رهبر اسراییل همچنین در باره بحران اقتصادی جهان سخن گفت و اظهار نظر کرد آینده در دست نفت یا طلا نخواهد بود، برعکس سرمایه های روشنفکرانه، اختراعات جدید و آموزش برتر این آینده را رقم خواهند زد.

XS
SM
MD
LG