لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۵

پرز و اوباما اظهارات احمدی نژاد را ضد يهودی توصيف و تقبيح کردند


سياستمداران و مقامات اسرائيلی متفقا اظهار نظرهای رئيس جمهوری اسلامی ايران راجع به صهيونيسم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را تقبيح و محکوم کرده اند.

آنان امروز، چهارشنبه، اين اظهارات را تکراری رسوا کننده از اسنادی جعلی زير عنوان ميثاق مشايخ صهيون توصيف کردند، که سابقه آن به اوايل سالهای ۱٩۰۰ باز ميگردد، و از يک توطئه يهوديان برای کنترل بر جهان صحبت ميکند .

محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی ايران روز سه شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت عده ای قليل، که وی صهيونيست هائی فريبکار ناميد، بر بازارهای مالی و دولت ها در آمريکا و اروپا، مسلط شده اند .

آقای احمدی نژاد همچنين به هيات های نمايندگی در سازمان ملل متحد گفت رژيم صهيونيست، که اشاره او به اسرائيل است، در سراشيب قطعی سقوط است.

آقای احمدی نژاد گفت اين رژيم برای نجات از آنچه که وی منجلابی ناميد که توسط خود اسرائيل بوجود آمده است ، هيچ راهی ندارد .

آويگدور ليبرمن، قانونگذار محافظه کار اسرائيلی گفت رئيس جمهوری اسلامی ايران مقاصدش را پنهان نکرده است و اسرائيل بايد برای متوقف ساختن او اقدامات لازم را انجام دهد.

شيمون پرز رئيس جمهوری اسرائيل گفت آقای احمدی نژاد دنبال بازگردان دنيا به عصر تاريکيها و نفرت است.

باراک اوباما کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات نيز اظهارات آقای احمدی نژاد را تقبيح و محکوم کرد.

آقای پرز گفت آقای احمدی نژدا خواستار بازگردان دنيا به عصر تاريکيها و نفرت است.

آقای احمدی نژاد در مصاحبه ای که ديشب از شبکه تلويزيونی آمريکائی سی ان ان پخش شد اسرائيل را ميهانی بی دعوت در خاورميانه خواند که فلسطينيان را می کشد و محاصره ميکند. وی پيشنهاد خود را تکرار کرد که تمامی سکنه قلمروهای اسرائيلی و فلسطينی با شرکت در رفراندومی ساده روشن سازند خواستار چه گونه دولتی هستند.

XS
SM
MD
LG