لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۰

گلن کلوز و الک بالدوين، دو چهره معروف تئاتر و سينما، برنده جوايز بازيگری امی


برای نخستین بار در تاریخ ۶۰ ساله جوایز «امی» - این مهمترین جوایز تجلیل از سازندگان و بازیگران برنامه ها و سریال های تلویزیونی- یک فیلم درام تلویزیونی به نام مردان خشمگین، که درباره وقایع دهه شصت میلادی در آمریکاست و توسط کانالهای غیرماهواره ای تولید شده است، توانست بیشترین جوایز «امی» را به خود اختصاص دهد.

سریال کمدی « ۳۰ راک» که سال گذشته بیشترین جوایز«امی» را به خود اختصاص داد امسال نیز از توجه خاص هیئت گزینش این جوایز برخوردار شد و به عنوان بهترین سریال کمدی تلویزیونی برای نویسنده و بازیگر نقش اول آن، تینا فی، بیشترین جوایز را به ارمغان آورد. خانم فی که در این سریال با بازیگر برجسته سینما و تئاتر آمریکا، الک بالدوین، همبازی است ضمن سخنرانی قبول این جایزه با لحن طنزآمیز همیشگی به حاضران گفت: « خیلی خوشحالیم که در این شرایط اقتصادی که مردم به ناگزیرهمبرگر گوشت بوقلمون ارزان می خورند، ما هنوز شغل خودمان را از دست نداده ایم.»

الک بالدوین نیز به عنوان بهترین بازیگر مرد یک نقش کمدی جایزه اول را به دست آورد. او نیز که در سریال «۳۰ راک» نقش یک تهیه کننده برنامه های تلویزیونی را بازی می کند به شوخی به حاضران گفت که او هم از داشتن این شغل عالی خوشحال است.
از دیگر برندگان جوایز «امی» امسال، می توان به برنامه «دیلی شو با جان استوارت » برای بهترین برنامه کمدی ، سریال «جان آدامز» از ساخته های شبکه «اچ بی او» و «مسابقه حیرت آور» در بخش برنامه های واقعگرا اشاره کرد.

بازیگر سرشناس تئاتر و سینما، گلن کلوز جایزه بهترین بازیگر یک نقش دراماتیک را برای بازی در سریال هفتگی «آسیب ها» به خود اختصاص داد و برایان کرنستون، بازیگری که سالها در سریال کمدی «ملکوم بچه وسطی» به ایفای نقش های کمدی اشتغال داشت برنده جایزه بهترین بازیگر یک نقش دراماتیک برای بازی در فیلم تلویزیونی «بدی را شکستن» شد.

بهترین بازیگر مرد یک فیلم تلویزیونی دنباله دار، بازیگربرنده جایزه اسکار، پل جیاماتی برای ایفای نقش اصلی فیلم «جان آدامز» بود و تام ویلکینسون بازیگر مشهور انگلیسی تبار نیز جایزه بهترین بازیگر مکمل را در همین فیلم از آن خود ساخت. همچنین لوییز هورویتز جایزه کارگردان بهترین برنامه تلویزیونی زنده – مراسم اهدای جوایز اسکال۲۰۰۷ را از آن خود ساخت.

XS
SM
MD
LG