لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۰

کودکان عراقی امروز سال تحصیلی را در میان آرامش و امنیت نسبی  آغاز کردند


از آن جا که در سال جاری خشونت و تنش ها در سراسرعراق به طور محسوسی کاهش یافته، برغم این که هنوز مشکلاتی چون قطع برق و کمبود آب وجود دارد، سال تحصیلی جديد شاهد افزایش کلاس ها و دانش آموزانی است که دگرباره راهی مدارس می شوند.

مدیران و آموزگاران مدرسه های شهرک صدر در بغداد امروز از انبوه دانش آموزانی استقبال کردند که با شادی سال تحصیلی خود را آغاز می کنند. حنا عبدالجبار مدیر دبستان دخترانه الثبات می گوید شمار دانش آموزان در روز اول سال تحصیلی بسیار زیاد بوده است.

عبدالله قدیم دانش آموز دبستان پسرانه حیفا در مرکز بغداد از باز شدن مدرسه ها ابراز شادمانی کرد و گفت، «امروز روز اول مدرسه است و ما خوشحالیم که به مدرسه می آییم.»

در همین حال با آغاز سال تحصیلی و برغم مشکلات روزمره ای چون قطع برق و کمبود آب، دانش آموزان و والدین آن ها عازم خرید روپوش مدرسه و لوازم تحصیلی شدند. آموزگاران و دانش آموزان از دولت عراق درخواست کرده اند برای حفظ امنیت و ثبات بکوشد تا آنان بتوانند سال تحصیلی را همچنان با آرامی و بدور از خشونت ادامه دهند.

گفته می شود کاهش اخیر خشونت ها در عراق ناشی از افزایش نیرو های آمریکایی و موفقیت رزمنده های طایفه های سنی عراق موسوم به «شورای بیداری» در همکاری با ایالات متحده و مقابله با القاعده بوده است.ولی موج حمله های شورشیان در ماه رمضان نشان از آن دارد که آنان همچنان برای بی ثباتی عراق و ایجاد تنش می کوشند.

XS
SM
MD
LG