لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۶

پليس هند از زدوخورد با ستيزه گران اسلامی خبر می دهد


در دهلی نو، پایتخت هند، پلیس جستجوی گسترده ای را برای دو ستیزه گر اسلامی که روز جمعه در جریان یک نبرد مسلحانه گریختند آغاز کرده است.

سخنگوی پلیس روز شنبه گفت ماموران در جستجوی دو مظنون و هفت نفر دیگر در ارتباط با سلسله بمب گذاری های مرگبار در دهلی نو در هفته گذشته هستند.

پلیس می گوید در نبرد در یک محله مسلمان نشین پایتخت، یک رهبر گروه ستیره گر اسلامی مجاهدین هند بنام " عاطف" کشته شد. این گروه مسئولیت بمب گذاری ها را که دست کم ۲۲ تن را در بازارهای شلوع در سراسر دهی نو کشت بر عهده گرفته است. بگفته پلیس هند، این گروه شاخه جنبش ممنوعه اسلامی دانشجویان هند است.

روز شنبه یک مقام پلیس در یک کنفرانس خبری گفت سازمان افراطی لشکر طیبه، مستقر در پاکستان، از مجاهدین هند و جنبش های دانشجوئی کاملا حمایت می کند. او همچنین گفت مظنونین از القاعده الهام می گرفتند.

زدوخورد روز جمعه زمانی در گرفت که پلیس به خانه ای حمله کرد. یک مظنون دستگیر شد و یک افسر ارشد پلیس بضرب گلوله از پای در آمد.

مجاهدین هند همچنین می گوید مسئول انفجارهای ماه ژوئیه در ایالت گجرات در غرب هند بوده است. در آن انفحار ها دست کم ۴۵ تن کشته شدند.

XS
SM
MD
LG