لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

سیزده نفر در یک واقعه تازه تصادف قطار در لس آنجلس مجروح شدند


یک هفته پس از واقعه فاجعه آمیزتصادف یک قطار مسافربری محلی در حومه شهر لس آنجلس که به کشته شدن ۲۵ نفر و مجروح شدن دهها تن دیگر شد، یک قطار برقی و یک اتوبوس شهری درساعات شلوغ ترافیک در مرکز شهر لس آنجلس به یکدیگر اصابت کردند و حداقل ۱۳ نفر در این حادثه مجروح شدند.

«متروی خط آبی» مسافربری که از «داون تاون» لس آنجلس به مقصد بندر«لانگ بیچ» در جنوب این شهر در حرکت بود با یک اتوبوس خالی از مسافر و خارج از سرویس برخورد کرد و مسافران آن مجروح شدند. هرچند بنا بر گفته رییس اداره آتش نشانی محل ، هیچ یک از این جراحات خطرات جانی به همراه نداشته است.

آقای« مارک لیتمن»، سخنگوی « شرکت حمل و نقل متروپولیتن» شهرلس آنجلس سازمانی که اداره هردو اتوبوس و قطار مسافری را بعهده دارد درمورد چگونگی این واقعه گفت:
« یک اتوبوس خالی و خارج از سرویس ناگهان درمقابل قطارظاهر شده است و ما در حال حاضرهنوز نمیدانیم حق عبور با چه کسی بوده است.»

دراثر برخورد این اتوبوس و«متروی خط آبی» ، واگن اول قطار برقی از خط خارج شد اما بقیه واگنها روی خط قطار باقی ماندند.

این تصادف دقیقا یک هفته پس از تصادف فاجعه آمیز خط مسافربری«مترولینک» اتفاق می افتد که پس از برخورد با یک قطار باربری در ناحیه «سن فرناندو ولی» در سی مایلی شمال غربی شهر لس آنجلس باعث کشته شدن ۲۵ نفر و مجروح شدن بیش از ۱۳۰ تن شد.

«متروی خط آبی» یکی از چند خط قطاری است که بطور روزانه مسافران را از مرکز شهر لس آنجلس به «لانگ بیج» و نقاط دیگر شهرمیبرد.

XS
SM
MD
LG