لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۸

جنگ صدهزاردلاری برد پیت برای جلوگیری از تصویب یک قانون جدید


«برد پیت» ستاره سرشناس سینمای هالیوود روز گذشته اعلام کرد که مبلغ صدهزار دلار برای مبارزه با طرح پیشنهادی شماره هشت کالیفرنیا در انتخابات نوامبر آینده اهدا کرده است. این طرح پیشنهادی تقاضای اصلاح قانونی است که به مردان و زنان همجنسگرا اجازه و حق ازدواج قانونی میدهد و در صورت تصویب ، ازدواج همجنسگرایان را در ایالت کالیفرنیا غیرقانونی خواهد کرد.

آقای برد پیت به خبرنگاران گفت::
«بنظر من هیچ فردی این حق را ندارد که نوع زندگی دیگران را برای آنها انتخاب کند. حتی اگر با این نوع زندگی مخالف است و آن را بر علیه باورها و برخلاف میل و سلیقه خود میبیند. من با این طرح پیشنهادی مخالفت میکنم چرا که معتقدم هرانسانی باید بتواند تا جایی که به دیگری آزاری نرسانده است، به هر شکلی که میخواهد زندگی کند. در آمریکا، تبعیض جایی ندارد و رای من به هوادارای از مساوات و برابری انسانها وبرعلیه «طرح پیشنهادی شماره ۸» خواهد بود.».

شاد گریفین، یک مشاورسیاسی که میکوشد از طریق اعضای جامعه هنری هالیوود با طرح مخالفت با ازدواج همجنسگرایان مبارزه کند امیدوار است که این عمل «برد پیت» راهگشایی باشد برای جلب توجه دیگراعضای صنعت سینمای آمریکا بمنظورایجاد تغییراتی در اذهان عمومی وجلوگیری از تصویب این طرح و نهایتا تدوین یک قانون جدید..

گریفین همچنین خاطرنشان ساخت یکی از اعضای ثروتمند حزب دمکرات، ران برکل نیز درنظر دارد با برگزاری یک ضیافت بزرگ با شرکت ستارگان سینمای هالیوود در ماه اکتبر، آنها را بسیج کند که عملا به مخالفت با طرح پیشنهادی شماره هشت بپردازند.

زنان و مردان همجنسگرای کالیفرنیا، بیش از هرچیزنگران این مسئله اند که با تصویب چنین قانونی، زوج هایی که بدون ازدواج رسمی با یکدیگر زندگی میکنند قادر نخواهند بود که از مزایای یک زندگی مشترک از جمله بیمه بهداشتی و درصورت لزوم ،گرفتن تصمیمات حیاتی درمورد یکدیگر برخوردارشوند.

XS
SM
MD
LG