لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۶

پاکستان: پیشاپیش از حمله موشکی روز چهارشنبه آمریکا آگاهی نداشتيم


وزیر امور خارجه پاکستان می گوید مقامات پیشاپیش ازیک حمله موشکی مظنون امریکا آگاه نَشده بودند. این حمله چند ساعت پس از آن صورت گرفت که رییس ستاد مشترک ارتش امریکا بر احترام به حاکمیت پاکستان تاکید گذاشت.شاه محمود قریشی امروز (پنجشنبه) به خبرنگاران گفت دولت پاکستان از موشک هایی که گزارش می رسد ديروز از یک هواپیمای بدون سرنشین امریکابه منطقه قبیله ای وزیرستان جنوبی پرتاب شد آگاهی قبلی نداشت.

مقامات پاکستانی می گویند در این حمله که هدف آن یک مجتمع مظنون ستیزه گران بود، شش تن کشته شدند.

چند ساعت پیش از حمله، دریادار مایک مولن رییس ستاد مشترک ارتش امریکا، بر تعهد واشنگتن به احترام به حاکمیت پاکستان تاکید گذاشته بود.

قریشی گفت چنین حملاتی بوسیله نیروهای نظامی بین المللیسازنده نیست و خواهان همکاری بین دو کشور شد.او همچنین گفت دولت در نبرد با تروریسم همچنان با امریکا همکاری می کند، و اضافه کرد انتظار می رود آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان و دیگر مقامات ارشد هفته آینده برای دیدارهایی با مقامات امریکائی، از جمله پرزیدنت بوش، به امریکا بروند.

در این میان، در شمال غربی پاکستان، بگفته پلیس، دو بمب انداز انتحاری خود را در شهر «اوپر دیر»منفجر کردند. مقامات گفتند بمب اندازان وارد مدرسه ای شدند و بعدا مواد منفجره ای را که همراه داشتند منفجر کردند.به دانش آموزان آسیبی نرسید.

مقامات امریکائی می گویند ستیزه گران ازمناطققبیله ای شمال غربی پاکستانبرای دست زدن به حملاتی به افغانستان استفاده می کنند.

XS
SM
MD
LG