لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

دولت آمريکا با ٨٥ ميليارد دلار وام برای نجات بيمه «ای آی جی» موافقت کرد


دولت آمريکا موافقت کرده است که يک وام اضطراری به مبلغ ٨٥ ميليارد دلار را برای نجات شرکت ای آی جی که بزرگترين شرکت بيمه جهان است از ورشکستگی، فراهم کند.

بانک مرکزی آمريکا روز سه شنبه پرداخت اين وام دولتی را به همراه وزارت دارائی آمريکا، تصويب نمود. بانک مرکزی گفت که ورشکستگی شرکت ای آی جی ميتواند به سطوح نسبتاً بالای شکنندگی بازاهای مالی بيافزايد.

بانک مرکزی اعلام کرد که دولت آمريکا ٧٩ و نه دهم درصد از مالکيت سهام اين شرکت عظيم بيمه را بدست خواهد آورد.

در حالی که گروه امريکن اينترنشنال يا «ای آی جي» تلاش می کرد به کار خود ادامه دهد و از ايجاد آشفتگی بيشتری در بازارهای مالی جهان اجتناب به عمل آورد، بسياری از سرمايه گذاران تحولات جاری را از نزديک زير نظر داشتند.

با توجه به زيان های عمده اين در جريان بحران مسکن، اين گروه مالی در آستانه فروپاشی قرار گرفت. ای آی جی تازه ترين شرکتی است که در يک بحران رهنی و اعتباری گرفتار آمده است. بروز همين بحران ، بانک ليمن برادرز را که يکی از بزرگترين بانک های سرمايه گذاری درآمريکا به شمار می رفت به اعلام ورشکستگی وادارساخت.

بانک های مرکزی در اروپا، آسيا و آمريکا در کوششی برای جلوگيری از تشديد بحران اقتصادی جهانی، روز سه شنبه ميلياردها دلار به بازارهای مالی تزريق کردند.

XS
SM
MD
LG