لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۷

هدیه ۹ میلیون دلاری ستارگان هالیوود به باراک اوباما


ستارگان هالیوود و در صدر آنها «باربارا استرایسند» بازیگر برنده جایزه اسکار در یک شب نشینی با شکوه به افتخار باراک اوباما، نامزد انتخاباتی حزب دمکرات برای احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا شرکت کردند و بیش از ۹ میلیون دلار برای کمک به حوزه انتخاباتی آقای اوباما جمع آوری کردند.

در این شب استثنایی یکی از بزرگترین ارقام ثبت شده در رابطه با جمع آوری اعانه به نفع یک نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا بجای گذاشت، ستارگان در دو گردهم آیی مختلف شرکت کردند. اولی، در «گری استون منشن» یک قصر اشرافی ساخته آرشیتکت نام آور آمریکایی، « گوردون کافمن» بود که یکی از بناهای نادر و تاریخی شهر بورلی هیلز در اواخر دهه ۲٠ میلادی محسوب میشود . در این ضیافت هنرمندانی چون لئوناردو دی کپریو، جودی فاستر و جیمی لی کرتیس همچنین کارگردان معروف ، استیون اسپیلبرگ و تهیه کنندگانی چون دیوید گفن و جفری کتزنبرگ هریک بیش از ۲۸ هزار دلار برای یک پذیرایی با شام پرداخت کردند.

شرکت کنندگان که تعداد آنها به حدود ۲۵٠ تا ۳٠٠ تن میرسید پس ازشام ، به هتل «ریجنت بورلی ویلشایر» در نزدیکی «قصر گری استون» رفتند تا با خرید بلیت های ۲۵٠٠ دلاری به تماشای «باربارا استرایسند» آهنگساز، خواننده ، هنرپیشه و کارگردان سینما بنشینند که تا پیش از انتخابات مقدماتی از طرفداران پروپا قرص هیلاری کلینتون محسوب میشد.

این برنامه درحالی برگزار میشد که آقای «باراک اوباما» صبح همانروز در شهر دنور، درباره نگرانیهای مالی و اقتصادی مردم آمریکا سخنرانی کرده و حزب جمهوریخواه را فارغ از درک مشکلات مردم کارگر و زحمتکش خوانده بود و سپس به کالیفرنیا پرواز کرد که شب را با ستارگان سرشناس این شهر بگذراند .

آقای مک کین که همزمان در شهر «وینا» در ایالت اوهایو به تبلیغات انتخاباتی خود اشتغال داشت در سخنانی به حاضران گفت:
«آقای اوباما از یک طرف درباره همسویی خود با مردم معمولی سخن میگوید و از طرفی دیگر به هالیوود میرود تا با «باربارا استرایسند» و دوستان هالیوودی دیگرش اعانه جمع کند. دوستان عزیر بگذارید به شما بگویم که برای من، هیچ جایی بهتر از اینجا و درکنار زنان و مردان زحمتکشی چون شما نیست .»

یکروز پیش از این سخنان، آقای جان مک کین نیز در فلوریدا از تنها یک اهدا کننده ثروتمند در این ناحیه مبلغ ۵ میلیون دلار دریافت کرده بود.

آقای دیوید اکسلرود یکی از مشاورین تدابیر انتخاباتی حوزه «اوباما» به خبرنگاران گفت:
«من نمیدانم چه کسی در فلوریدا پنج میلیون دلار به کمپین آقای مک کین هدیه کرد اما میدانم که او از میان زحمتکشانی چون جامعه پرستار، ماموران پلیس یا آتش نشانی نبوده است.»

آقای اکسلرود در ادامه این سخنان گفت:
«درحال حاضر تقریبا تمامی لابی های شرکت های بزرگ در کنار مک کین قرار گرفته اند. ما برای مقاومت در مقابل قدرت مالی آنها راه دشواری را در پیش داریم.»

با این وجود ضیافت ۹ میلیون دلاری هالیوود برای کمک به نامزد حرب دمکرات یکی از بزرگترین ارقام ثبت شده در طول رقابت های انتخاباتی اوباما محسوب میشود که پیش از این یک رقم ۱٠ میلیون دلاری در روز بعد از سخنرانی همراه انتخاباتی مک کین ، خانم سارا پیلن از طریق اهداکنندگان اینترنتی دریافت کرد.

XS
SM
MD
LG