لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۰

شرکت هواپيمايی ايتاليايی با خطر ورشکستگی روبروست


در شرایطی که شرکت هواپیمایی آلیتالیا، از امروز به دلیل ناتوانی مالی قادر به خرید سوخت نیست و نمی تواند پروازهای خود را تضمین کند، ديروز (يکشنبه) خلبانان و کارکنان اين شرکت دررم علیه طرح سرمایه گذاران هواپیمایی آلیتالیا که از دید آن ها می تواند به قیمت بیکار شدن ۳۲۰۰ نفر در آن شرکت تمام شود دست به اعتراض زدند.

روز جمعه کنسرسیوم سرمایه گذاری ایتالیایی CAI که در نظر داشت بخش های سود دهنده آلیتالیا را خریداری کند از جلسه مذاکره با ۹ اتحادیه کارگری خارج شد و آنان را متهم به لجاجت و سرسختی کرد. دولت ایتالیا بعد از شکست مذاکرات گفتگوهایی را با ۲ طرف مذاکره کننده آغاز کرد.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا، مشکلات هواپیمایی آلیتالیا را سیاسی می داند و قول داده است برای جلوگیری از ورشکستگی آلیتالیا حداکثر تلاش خود را بکند.

شرکت هواپیمایی آلیتالیا، به دلیل عدم توافق بر سر طرحی برای نجات این شرکت، با خطر ورشکستگی روبروست. کارکنان شرکت آلیتالیا با طرح یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلاری که سرمایه گذاران ایتالیایی برای نجات این شرکت تهیه کرده بودند مخالفت کرده اند. هواییمایی آلیتالیا در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد.

شرکت آلیتالیا از اواسط دهه ۱۹۹۰ کم و بیش با مشکلات مالی روبرو بوده است.

XS
SM
MD
LG