لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۸

روسيه جعبه سياه هواپيمای مسافربر را در صحنه سقوط آن در کوهستان اورال پيدا کرد 


مقامات در روسيه ميگويند جعبه سياه هواپيمای مسافربر ايرفلوت را که روز يکشنبه در ناحيه ای مرکزیکشور سقوط کرد، و هشتاد و هشت نفر را کشت، پيدا کرده اند.

مقامات اميدوارند اين جعبه حاوی دستگاه ضبط اطلاعات پرواز به آنان در پيدا کردن علت سقوط اين هواپيمای بوئينگ 737 کمک کند.

هواپيما با هشتاد و دو مسافر و يک کادر پرواز شش نفری از مسکو به شهر پرم در منطقه کوهستانی اورال می رفت، و هنگامی که سقوط کرد برای نشستن روی باند فرودگاه اين شهر آماده ميشد.

تصاوير تلويزيونی قطعات خرد شده هواپيما را نشان ميدهد که در بخشی از يک محله مسکونی شهر پخش شده است.

مقامات ميگويند بنظر ميرسد يکی از کشته شدگان ژنرال گنادی تروشف بود که در دهه نود رهبری عمليات منجر به سرکوبی جنبش اسلامی جدائی طلبی در جمهوری جنوبی چچن را بر عهده داشت.

مقامات ميگويند نشانه ای که حاکی از يک خرابکاری تروريستی باشد پيدا نکرده اند.

ايرفلوت ميگويد بيست و يک نفر از مسافران هواپيما خارجی و از اتباع آمريکا، سويس، فرانسه، آلمان، ترکيه و ايتاليا بودند. ايرفلوت به خانواده های هر يک از قربانيان غرامتی تا هشتاد هزار دلار پيشنهاد کرده است. .

روسيه برای تحقيق در باره علت سقوط هواپيما، کميسيونی به رياست ايگور لويتين وزير حمل و نقل تشکيل داده است.

کارشناسان خطوط هواپيمائی بين المللی ميگويند روسيه و جمهوريهای شوروی سابق بدترين کارنامه ايمنی حمل و نقل هوائی را دارند. به گفته اين کارشناسان کنترل های ضعيف دولتی ، تعليمات ناقص خلبانان و اقداماتی که برای کم کردن هزينه ها انجام ميدهند بر ايمنی ها اثر ميگذارد.

ماه گذشته شصت و پنج نفر در سقوط يک بوئينگ 737 در قرقيزستان کشته شدند که زمانی يکی از جمهوريهای شوروی سابق در آسيای مرکزی بود. مقصد هواپيما ايران بود، اما اندکی پس از برخاستن از فرودگاه بيشکک، پايتخت قرقيزستان سقوط کرد . هواپيما به شرکت ايتک اير تعلق داشت که اتحاديه اروپا به سبب نگرانی های ايمنی به آن شرکت اجازه پرواز در حريم هوائی اتحاديه را نميدهد.

XS
SM
MD
LG