لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۱

پيلين ميگويد آماده است در صورت لزوم عهده دار  مقام رياست جمهوری  آمريکا شود


سارا پيلين کانديدای معاونت رياست جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه ميگويد وی برای احراز مقام دوم در ساختار فرماندهی آمريکا، و در صورت لزوم برای احراز مقام رياست جمهوری آمريکا، آمادگی دارد.

پيلين در مصاحبه ای با چارلز گيبسون خبرنگار شبکه تلويزيونی ای بی سی آمريکا گفت وقتی از وی خواسته شد شريک انتخاباتی جان مک کين شود لحظه ای ترديد نکرد. پيلين گفت به صلاحيت خود برای احراز مقام معاونت رياست جمهوری آمريکا اطمينان دارد.

اين مصاحبه نخستين مصاحبه جامع پيلين پس از گزينش او توسط مک کين برای کانديدائی معاونت رياست جمهوری آمريکا بود. گيبسون پس از آنکه از پيلين پرسيد آيا تصور ميکند از تجربه کافی برخوردار است يا نه، يک رشته پرسش های راجع به سياست خارجی را با وی، که نخستين دوره فرمانداری ايالت آلاسکا را ميگذراند، و در صحنه ملی يک تازه وارد تلقی ميشود، در ميان گذاشت.

وقتی پرسيده شد آيا آمريکا حق دارد به مظنونين تروريست در پاکستان بدون رضايت پاکستان حمله کند، پيلين گفت آمريکا بايد هر کاری را که برای متوقف ساختن افراطيون اسلامی لازم است انجام دهد.

پيلين از گنجاندن اوکراين و گرجستان در ناتو حمايت کرد و بر ضرورت حمايت از گرجستان در مقابل تهديدهای روسيه تاکيد گذاشت. با اينحال پيلين گفت لازم نيست حمايت از گرجستان به شروع يک جنگ سرد ديگر منجر شود.

پيلين در پاسخ سئوالی راجع به چگونگی واکنش آمريکا در صورتيکه اسرائيل بخواهد به تاسيسات اتمی جمهوری اسلامی ايران حمله کند گفت آمريکا نبايد در مورد آنچه که اسرائيل برای امنيتش لازم است انجام دهد گمانه زنی کند.

پيلين در بخش ديگری از اين مصاحبه که قرار است تمامی آن امروز، جمعه، پخش شود، در پاسخ به گيبسون که از وی در باره موضع قبلی اش راجع به گرم شدن هوای کره زمين پرسيده بود گفت فعاليت های بشر مسلما می تواند به گرم شدن کره زمين کمک کند.


XS
SM
MD
LG