لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۰

رهبران پاکستانی حملاتی را که به آمريکا نسبت داده ميشود تقبيح و محکوم کردند


رهبران پاکستانی در واکنش به يک رشته حملات هوائی در نوار مرزی آن کشور با افغنستان، که آمريکا درانجام آنها مورد ظن است، عهد به دفاع از تمامت و حاکميت ارضی کشور کرده اند.

نصير علی خان، قانونگذار اپوزيسيون از حزب مسلم ليگ نون امروز، پنجشنبه، گفت پاکستان اکنون با خطر جنگ روبروست. وی خواستار تشکيل جلسه مشترک پارلمان برای تصميم گيری در باره چگونگی مقابله با حملات آتی شد.

مقامات پاکستانی ميگويند در جديد ترين حمله موشکی که امروز در نزديکی شهر ميرانشاه درمنطقه ايلی وزيرستان شمالی انجام گرفت، و به آمريکا نسبت داده ميشود، دست کم چهارده نفر کشته و بيش از ده نفر مجروح شده اند. مقامات ميگويند موشک به خانه ای اصابت کرد که پايگاهی برای ستيزه گران توصيف شده بود.

روز پنجشنبه مقامات ارشد آمريکائی که به شرط معرفی نشدن صحبت ميکردند تائيد کردند پرزيدنت بوش برای حملات زمينی هفته گذشته ارتش آمريکا در پاکستان، بدون تائيديه اسلام آباد، مجوزی سری داده بود. مقامات پاکستانی ميگويند دست کم پانزده نفر در حملات ائتلاف تحت رهبری آمريکا در وزيرستان جنوبی کشته شدند. رئيس ستاد ارتش پاکستان و نخست وزير آن کشور نيز اين عمليات را تقبيح و محکوم کرده اند.

در همين حال سخنگوی ارتش پاکستان امروز گفت نيروهای دولتی دست کم سی و دو ستيزه گر را در نبردهای اخير در باجور کشتند. باجور صحنه عمليات تهاجمی دولت عليه ستيزه گران القاعده و طالبان است. مقامات ميگويند روز پنجشنبه قريب صد ستيزه گر در باجور کشته شدند.

ادميرال مايک مولن رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا هفته گذشته گفت استراتژی جديدی را برای جنگ تحت رهبری آمريکا در افغانستان تدارک می بيند. وی گفت مقابله با شورشيان در امتداد مرز پاکستان و افغانستان برای پيروزی در جنگ نقشی اساسی دارد.

XS
SM
MD
LG