لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۳

سفير آمريکا در کره جنوبی: اتحاد ما بايد به نيروئی برای صلح و ثبات در سراسر جهان تبديل شود


آلکساندر ورشبو، سفیر ایالات متحده در جمهوری کره می گوید اتحاد آمريکا و کره جنوبی لازم است از مقصود اصلی آن، یعنی حفظ صلح و ثبات در شبه جزیره کره فراتر رود. او گفت در آینده، اتحاد ما باید به نیروئی برای صلح و ثبات در شمال شرقی آسیا و در سراسر جهان تبدیل شود.

ورشبو، که در مجمع بنیاد کره در سئول سخن می گفت اظهار داشت: لی میونگ باک، رئیس جمهوری کره جنوبی از گسترش نقش جهانی کشور پشتیبانی می کند و مردم کره نیز اکثرا حامی آن هستند. او گفت کره دارای منابع و دانش و آگاهی هایی است که می تواند آنها را در هر کجا نیاز باشد ارائه دهد و مدل بسیار ایده آْل و دلخواهی برای جهان در حال رشد است.
ورشبو گفت مشارکت ایالات متحده و کره جنوبی باید چالش های جهانی، مانند تغییر آب و هوا، انرژی پاک، امنیت غذایی، توسعه تجارت جهانی، کنترل بیماری، و حقوق بشر را بپذیرد.

ایالات متحده و کره جنوبی اعضای بنیانگزار مشارکت آسیا و اقیانوسیه برای توسعه سالم و مقابله با تغییرات جوی هستند و در زمینه توسعه و انتقال تکنولوژی انرژی موثر، همکاری کرده اند. دولت کره جنوبی همچنین اجرای چند طرح مهم را بر عهده گرفته که تاسیس گروه مشارکت درمسائل مربوط به آب و هوا در شرق آسیا، برای کمک به انتقال منابع و تکنولوژی به کشورهای در حال رشد، از آن جمله است.

ورشبو گفت در سطح داخلی، کره جنوبی در مقوله تغییرات جوی سیاستی را که به سیاست ایالات متحده شباهت دارد اجرا می کند - رویکردی جامع برای کاهش انتشار دی اکسید کربن، بوجود آوردن فن آوری های جدید، و تغییر به تولید انرژی قابل تجدید و مصرف، مانند اتومبیل های هیدروژنی .

سفیر ایالات متحده در کره جنوبی گفت قیمت های بالای انرژی و تغییرات جوی تاثیر بالقوه ویران کننده ای بر کشورهای در حال رشد دارند. برای کمک به تضمین عرضه ثابت غذا، جهان نیاز دارد سوبسیدهای کشاورزی را که موجب انحراف بازار می شود کنار بگذارد و دیگر موانعی را که در راه تجارت کشاورزی وجود دارد بر طرف سازد. او گفت ایالات متحده همچنان به دور مذاکرات چند جانبه سازمان تجارت جهانی در دوحه پای بند است و افزود کره در زمان هایی در این مذاکرات بسیار مفید بوده است، اما ما نیاز داریم برای یافتن راهی به پیش، با یکدیگر همکاری کنیم.

کره جنوبی و ایالات متحده در پیشبرد حقوق بشر منافعی دارند. پرزیدنت جرج بوش و پرزیدنت لی میونگ باک در دیدار اخیرشان بر تعهد خود به بهبود و ضعیت حقوق بشر در کره شمالی بار دیگر تاکید گذاشتند.
توسعه نقش بین المللی کره جنوبی بسود آمريکا، کره جنوبی و تمامی جهان است.

XS
SM
MD
LG