لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۹

به مناسبت سالگرد  ۱۱ سپتامبر در کاخ سفيد يک دقيقه سکوت اعلام شد


ایالات متحده هفتمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را برگزار می کند. در نیویورک اسامی قربانیان در محلی که برج های تجارت جهانی در آن قرار داشت، خوانده می شود. بستگان قربانیان در حالی که عکس های عزیزانشان را در دست داشتند می گریستند و شاخه های گل را بداخل حوضچه ای می انداختند.

پرزیدنت بوش آیین یک دقیقه سکوت را در کاخ سفید برگزار کرد. سکوت در ساعت هشت و چهل و شش دقیقه بامداد بوقت شرق امریکا، لحظه ای که تروریست ها نخستین دو جت مسافری را به مرکز تجارت جهانی در نیویورک کوبیدند، برقرار شد. جت دیگری بامداد همان روز به ساختمان پنتاگون در نزدیکی واشنگتن برخورد کرد، در حالی که چهارمین جت در مزرعه ای در پنسیلوانیا سرنگون شد.

در آن حملات نزدیک به سه هزار تن کشته شدند.در نیویورک، شهر دار بلومبرگ، سرپرستی برگزاری مراسم سکوت را بر عهده داشت، و پس از آن گفت در آنروز در هفت سال پیش، رشته های زندگی انسان ها از هم گسیخت و جهان کوچکتر شد.

پرزیدنت بوش دقایقی بعد هنگام گشایش بنای یادبود ۱۸۴ نفر که در پنتاگون کشته شدند، سخن گفت و به قربانیان حملات ادای احترام کرد. او این بنا را «سپاسی بی پایان» به «جان های بی گناهی» که در آنجا نابود شدند، توصیف کرد.

جان مک کین و باراک اوباما نامزدان ریاست جمهوری امریکا موافقت کرده اند امروز مبارزات حزبی را کنار بگذارند. مسئولان مبارزات انتخاباتی اوباما می گویند قرار است آنها بعداز ظهر مشترکا در محلی که برج های مرکز تجارت جهانی در آن قرار داشت حضور یابند، و سپس در یک مجمع غیر حزبی در باره رویدادهای ۱۱ سپتامبر سخن بگویند.

XS
SM
MD
LG