لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۴

اوباما ميگويد بيل کلينتون به مبارزات انتخاباتی او ملحق ميشود


باراک اوباما کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات ميگويد بيل کلينتون رئيس جمهوری پيشين بزودی به مبارزات انتخاباتی او ملحق ميشود.

اين قانونگذار ايالت ايلينوی چهارشنبه شب با حضور در يک شو تلويزيونی معروف و مورد توجه گفت هيچکس در صحنه سياسی باهوش تر از آقای کلينتون نيست.

آقای اوباما گفت مبارزات انتخاباتی او نظير مبارزات انتخاباتی شانزده سال پيش آقای کلينتون بر پايه مقابله با بی رونقی در اقتصاد آمريکاست.

اين دو امروز، پنجشنبه در دفتر کار آقای کلينتون در شهر نيويورک ملاقات ميکنند

. گزارش شده بود که مناسبات ميان آنان، از هنگامی که آقای اوباما هيلاری کلينتون همسر رئيس جمهوری پيشين را در مبارزه ای سخت برای کسب کانديدائی رياست جمهوری شکست داد، سرد شده است.

در همين حال سارا پيلين فرماندار آلاسکا و کانديدای معاونت رياست جمهوری از حزب جمهوريخواه روز چهارشنبه با استقبال هزاران حامی در اجتماعی در شهر فيربنکز روبرو شد. اين نخستين سفر بازگشت خانم پيلين به آلاسکا پس از بيست و نهم اوت است که جان مک کين کانديدای رياست جمهوری از حزب جمهوريخواه وی را به عنوان شريک انتخاباتی خود برگزيد. اين دو پس از سخنرانی هيجان انگيز هفته گذشته خانم پيلين در کنوانسيون ملی حزب جمهوريخواه، جمعيت هائی عظيم را به صحنه مبارزات انتخاباتی خود جلب کرده اند.

نظر سنجی های سراسری نيز از افزايش حمايت از آقای مک کين پس از برگزيدن خانم پيلين حکايت دارد، و وی را عملا شانه به شانه آقای اوباما و يا اندکی جلوتر نشان ميدهد.

XS
SM
MD
LG