لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۴

آصف علی زرداری بعنوان رئيس جمهوری جديد پاکستان سوگند ياد کرد


آصف علی زرداری، رهبر حزب مردم پاکستان، بعنوان رئیس جمهوری جدید مراسم تحلیف بجای آورده و عهد کرد است در جنگ با تروریسم با افغانستان همکاری کند.

زرداری، شوهر بی نظیر بوتو نخست وزیر سابق و مقتول پاکستان، روز سه شنبه در مراسمی در اسلام آباد سوگند یاد کرد و به خبرنگاران گفت او این مقام را بنام همسر فقید خود و بنام "تمام شهدای دمکراسی" قبول می کند. این مراسم در محل کاخ ریاست جمهوری، که اخیرا پرویز مشرف رئیس جمهوری سابق آنرا تخلیه کرد، برگزار شد.

حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان نیز در مراسم حضور داشت. او پاکستان را متهم کرده است که به اندازه کافی با افراط گرائی مبارزه نمی کند. اما در کنفرانس خبری مشترکی با زرداری به خبرنگاران گفت به رهبری جدید کشور امیدوار است. هر دو رهبر قول دادند برای برقراری ثبات در منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

زرداری و کرزی بار دیگر خواهان دنبال کردن ستیزه گران در هر دو کشور شدند و از نیروهای بین المللی خواستند از وارد آورن تلفات به غیر نظامیان پرهیز کنند.

زرداری در سخنان خود گفت پاکستان در نبرد با ستیزه گران در کنار همسایه اش خواهد ایستاد.
زرداری ۵۳ ساله مشکلات عمده ای به ارث برده است، یک اقتصاد آشوبزده و فشار بین المللی برای سرکوب ستیزه گران از آن جمله است.

در واشنگتن، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت ایالات متحده در انتطار است در مقابله با تروریسم با آقای زرداری و دولت پاکستان کار کند.

XS
SM
MD
LG