لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۳

صدر نشينی کُره ای ها در بازی های مقدماتی جام جهانی ٢٠١٠


تساوی تيم ملی فوتبال ايران با عربستان در مقدماتی جام جهانی ٢٠١٠

شهرهای مختلف جهان- روزشنبه - ششم سپتامبر –( شانزدهم شهريورماه) شاهد برگزاری رقابتهای فوتبال مقدماتی جام جهاني٢٠١٠ آفريقای جنوبی بود. تيم ملی فوتبال ايران نيزدرهمين چارچوب درشهر رياض برابرتيم ملی عربستان به ميدان رفت و در پايان به تساوی يک بر يک رسيد تا با يک امتيازِ اين ديدار- پس از کره شمالی در مکان دوم ِجدولِ گروهِ دومِ آسيا جای گيرد.

پيش از اين مسابقه- دو تيم ۱۲ بار رو در روى هم قرار گرفته بودند كه حاصل آن پنج پيروزی براى هر دو تيم- دو تساوى- ۲۰ گل زده براى ايران و ۱۰ گل زده براى عربستان بود.

اما تيم ايران که در اين مرحله- در گروه دوم آسيا- با عربستان سعودى- امارات متحده عربى- كره شمالى- و كره جنوبى همگروه است- در ديدار بعدى خود ٢٤ ام مهر ماه - در تهران- ميزبان تيم ملی فوتبال كره شمالى خواهد بود. از آنسو- كره شمالى - حريف بعدی ايران - موفق شد در امارات متحده عربى با نتيجه ۲ - ۱ به پيروزی دست يابد و با 3 امتياز در صدر گروه جای گيرد.

صدر نشينی کُره ای ها

در هفته نخست مرحله جديد رقابتهای فوتبال مقدماتی جام جهانی ٢٠١٠ آفريقای جنوبي- در گروهِ دومِ آسيا- تيم کره شمالی با نتيجه دو بر يک از سدِ امارات متحده عربی گذشت. کره شمالی در نيمه دوم توسطِ ضربه چو کوم چول و برخورد توپ به بدن مدافع اماراتی - به اولين گل خود رسيد و آن چول هيوک دومين گل آن تيم را به تور دروازه ی تيم امارات دوخت و اماراتی ها هم توسط ساعد در دقيقه ٨٥ به يک گل رسيدند تا بازی با حساب 2 بر يک به پايان برسد.

بجز دو تيم ايران و عربستان که ديدارشان به تساوی انجاميد- تيم ملی کره جنوبی هم به عنوان تيم پنجم اين گروه در اينروز استراحت داشت. در چارچوب همين بازيها در گروه اول آسيا- تيم ملی فوتبال قطر- با نتيجه سه بر صفر از سد ازبکستان گذشت. گلهای قطر را ماجد صديق در دقيقه ٣٧ ماجد حسن در دقيقه 72 و طلال اَل بلوشی در دقيقه ٨٦ به ثمر رساندند.

در بازی ديگر گروه اول- تيم ملی فوتبال ژاپن با نتيجه سه بر دو از سد بحرين گذشت. ابتدا ناکامورا در دقيقه ١٨، اندو در دقيقه ٤٤ از روی نقطه پنالتی و ناکامورا در دقيقه ٨٥ گلهای ژاپن را وارد دروازه حريف کردند. عيسی در دقيقه ٨٧ و تاناکا مدافع ژاپنی با گل بخودی در دقيقه ٨٩ گلهای بحرين را رقم زدند و تيم ملی استراليا هم به عنوان تيم پنجم اين گروه استراحت داشت.

اما در همين چارچوب در رقابتهای مقدماتی جام جهانی در اروپا - و در مهمترين ديدارها - اسپانيا در مادريد- پذيرای بوسنی و هرزگوين بود که در پايان با تك گل دقيقه ٥٨ داويد ويا به پيروزی رسيد . در ديدار ديگري- ايتاليا - تيم قهرمان جام جهانی ٢٠٠٦که بتازگی نشان قهرمانی را از سب بلاتر رئيس فيفا دريافت کرده است با حساب ٢- ١ مقابل قبرس پيروز شد - و انگليس نيز با دو گل برابر آندورا چيره شد .

اما فرانسه در ديداری جنجالی با حساب ١ به ٣ مغلوب اتريش شد. بلژيك ٣ به ٢ از سد استونی گذشت - و آلمان با شش گل ليختن اشتاين را در هم شکست. پرتغال نيز با 4 گل مالت را شكست داد - كرواسی 3 به صفر بر قزاقستان غلبه كرد - ولز يك به صفر برابر حريف تدارکاتی ايران- جمهوری آذربايجان به پيروزی رسيد - - يونان با سه گل بر لوكزامبورگ چيره شد و لتونی ٢ - ١ بر مولداوی غلبه كرد.

همچنين تيم اسكاتلند در حالی که به مقدونيه سفر کرده بود تا با امتياز بازگردد با يك گل مغلوب تيم ملی آنکشور شد. تركيه ٢ - صفر ارمنستان را شكست داد - -اوكراين با يک گل بلاروس را از پيش رو برداشت -صربستان با ٢ گل بر جزاير فارو چيره شد و- ليتوانی با ٣ گل رومانی را مغلوب كرد – بازی تيمهای اسلوونی و لهستان ١-١ و ديدار نروژ با ايسلند ومونته نگرو با بلغارستان ٢-٢ مساوی به پايان رسيد. مسابقه ی مجارستان با دانمارك و آلبانی با سوئد هم با تساوی بدون گل همراه بود.

توقف آرژانتين قهرمان المپيک و پيروزی آمريکا

در قاره ی آمريکا نيز تيم کوبا در کشور خود در شهر هاوانا- با يک گل ازآمريکا شکست خورد و تيم قهرمان المپيک- آرژانتين در زمين خود با حساب ١-١ برابر پاراگوئه تن به تساوی داد - اروگوئه نيز با يك گل در كلمبيا به برتری رسيد و پرو با همين نتيجه ونزوئلا را مغلوب کرد بازی اكوادور با بوليوی نيز ٣ - ١1 بسود اکوادور به پايان رسيد.در آخرين ديدار دور نخست نيز امشب تيم ملی برزيل در شيلی به مصاف تيم آنکشور خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG