لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۱

مقامات پاکستان: در یک حمله موشکی آمریکا دست کم پنج تن کشته شدند


مقامات پاکستانی می گویند در یک حمله موشکی مظنون آمریکا در امتداد مرز افغانستان، دست کم پنج تن کشته شده اند. بگفته مقامات امنیتی این حمله روز جمعه در روستای " گورَوک" در ناحیه قبیله ای وزیرستان شمالی صورت گرفت. در حالی که برخی مقامات گفتند کشته شدگان ستیزه گران مظنون بودند، دیگران اظهار داَشتند مقتولین شهروندان عادی ، از جمله زنان و کودکان ، بودند.

شاهدان گفتند آنها پیش از حمله، یک هواپیمای بدون سرنشین را که برفراز روستا پرواز می کرد دیدند. سخنگوی ارتش پاکستان گفت او گزارش هایی در باره یک انفجار دریافت کرده است.

روز پنجشنبه، مقامات پاکستان گفتند موشک دیگری که گمان می رود از چنین هواپیمائی پرتاب شد، به خانه ای در ناحیه ای در وزیرستان شمالی برخورد کرد و چهار ستیزه گر را کشت. هنوز عامل انفجار ها مشخص نشده است. اما ایالات متحده در گذشته از هواپیماهای بدون سرنشین برای هدف گرفتن ستیزه گران در امتداد مرز افغانستان استفاده کرده است.

وزارت امور خارجه پاکستان رسما به ایالات متحده در مورد حمله دیگری به هدفی در وزیرستان جنوبی، در نزدیکی مرز افغانستان در روز چهارشنبه شکایت کرده است.

در ماه های اخیر خشونت در شرق افغانستان شدت گرفته است. فرماندهان نظامی امریکا می گویند پناهگاه های امن در مناطق قبیله ای پاکستان به ستیزه گران امکان داده است بار دیگر مسلح شوند و حملات جدیدی را طرح ریزی کنند.

XS
SM
MD
LG