لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۰

اقتصاد آمريکا ماه گذشته هشتاد و چهار هزار شغل از دست داد


اقتصاد آمريکا در ماه گذشته هشتاد و چهار هزار شغل را از دست داد، و نسبت بيکاری به بالاترين سطح طی پنجسال اخير ترقی کرده است. در همين حال شمار صاحبخانه هائی که قادر به پرداخت اقساط وام های خود نبوده اند، و خانه هايشان به حراج گذاشته شد، به بالاترين سطح در بيست و نه سال گذشته رسيده است.

گزارش امروز، جمعه، وزارت کار آمريکا ميگويد نسبت بيکاری با افزايشی سه چهارم درصدی به شش و يک دهم درصد رسيده است. اين هشتمين ماه متوالی است که اقتصاد آمريکا شغل از دست ميدهد، و شمار افرادی که در سال جاری تا کنون بيکار شده اند به ششصد هزار نفر رسيده است.

گزارش جداگانه ای که توسط يک گروه اقتصادی منتشر شد ميگويد تعداد خانه هائی که به سبب نکول اقساط وام ها در فاصله ماههای آوريل تا ژوئن به حراج گذاشته شد ، يک و دو دهم درصد بيشتر شده است، که بيشترين افزايش در تقريبا سه دهه اخير است.


پائين آمدن قيمت خانه ها، و وضع ضوابطی سخت تر برای گرفتن وام موجب شده است صاحب خانه های عاجز از پرداخت اقساط وام های به اصطلاح بادکرده، به سبب بالارفتن نرخ بهره، نتوانند برای خانه هايشان وام هائی جديد و ارزان تر بگيرند و يا آنها را بفروشند. در چنين شرايطی بانکها و موسسات وام دهنده برای پس گرفتن پول خود خانه ها را به حراج ميگذارند، که فروش آنها معمولا با قيمت هائی نازل تر انجام ميگيرد.

XS
SM
MD
LG