لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۵

مک کين با هشدار به کارنکن های خرج تراش در واشنگتن نامزدی جمهوريخواهان را پذيرفت


سناتور جان مک کين نخستين مبارزه انتخاباتی خود را به عنوان نامزد رسمی حزب جمهوريخواه برای احراز مقام رياست جمهوری آمريکا، امروز ، جمعه، با حضور در اجتماعاتی حزبی در ويسکانسين، ميشيگان و کلورادو آغاز کرد.

مک کين در اجتماعی در شهر سداربرگ در ايالت ويسکانسين، قول داد فساد و گروههای دارای منافع خاص رادر پايتخت مهار کند.

مک کين گفت حزب خود او اعتماد مردم آمريکا را از دست داده است زيرا بعضی از جمهوريخواهان تسليم وسوسه فساد شدند.

مک کين رسما نامزدی حزب را ديشب در آخرين جلسه کنوانسيون ملی جمهوريخواهان در سنت پال مينسوتا پذيرفت.

مک کين هشدار داد که وی و شريک انتخاباتی اش، سارا پيلين، فرماندار آلاسکا، اگر انتخاب شوند، گروهی را از واشنگتن ريشه کن ميکنند که به گفته او سالهاست ضمن خرج تراشی هائی کلان کاری هم انجام نميدهند ، و منافع شخصی شان را بر منافع کشور مقدم می دانند.

اين قانون گذار باسابقه از ايالت آريزونا کارنامه خود را در کار کردن با دمکرات ها تشريح کرد، و قول داد که در مقام رياست جمهوری نيز ضمن پيگيری همکاری های فراحزبی، تعصب و کينه توزی های يک حزبی را متوقف کند.

مک کين گفت وی با رقيبش، باراک اوباما، نامزد رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات فرقهائی عمده دارد. مک کين از سياست های اوباما در بسياری از زمينه ها از جمله در مورد اقتصاد، آموزش و انرژی انتقاد کرد.

مک کين گفت به اوباما احترام ميگذارد و او را تحسين ميکند، اما هشدار داد که اوباما، سناتور ايالت ايلينوی، ماليات ها را افزايش ميدهد و خراجی های دولتی را بيشتر ميکند.

هيلاری کلينتون سناتور ايالت نيويورک، که در مبارزات انتخاباتی حزب دمکرات رقيب اوباما بود، ديشب در انتقاد از کنوانسيون جمهوريخواهان بيانيه ای منتشر کرد.

کلينتون در اين بيانيه ميگويد مک کين و پيلين برای سامان بخشيدن به اقتصاد، فراهم ساختن بيمه های درمانی، و تضمين دستمزدهای مساوی برای زنان کارگر، چاره و راه حلی جديد ارائه ندادند.

سناتور جو بايدن، نامزد معاونت رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات، کارنامه مک کين در مورد همکاريهای فراحزبی را به سئوال کشيد و گفت او در نود درصد اوقات به برنامه های پرزيدنت بوش رای داده است.

بيانيه ای که ستاد انتخاباتی اوباما منتشر کرد ميگويد مک کين اين واقعيت را ناديده گرفت که خود در مدتی قريب سی سال بخشی از گروه کارنکن ها در واشنگتن بوده است.

اوباما امروز مبارزات انتخاباتی را در پنسيلوانيا و نيوجرسی انجام ميدهد. اوباما ديشب در سر راه خود به پنسيلوانيا به خبرنگاران گفت حملات جمهوريخواهان به او نشان ميدهد که رقيبانش برای کمک به کشور برنامه ای واقعی ندارند. اوباما ضمن انتقاد از کارنامه مک کين در مورد انرژی گفت اين سناتور آريزونا در بيست و شش سال دوران نمايندگی اش در قوه مقننه آمريکا عليه توسعه و تکميل تکنولوژی توليد سوخت های جانشين عمل کرده است.

مک کين در سخنرانی اش در کنوانسيون ضمن دفاع از برنامه اعزام قوای کمکی برای تقويت نيروهای آمريکائی در عراق گفت اين قوای کمکی آمريکا را از شکستی که می توانست روحيه ارتش را ضعيف کند، نجات داد.

مک کين همچنين زمانی را به ياد آورد که در دوران جنگ ويتنام زندانی جنگی بود و گفت هنگامی عاشق آمريکا شد که در مملکتی ديگر زندانی شد.

مک کين قول داد در مقام رياست جمهوری آمريکا هر روز برای آمريکا مبارزه کند.

معترضين ضد جنگ برای مدتی کوتاه سخنان مک کين را قطع کردند، اما وی از جمعيت خواست نگذارند سرو صداهای به گفته او يک نواخت و عوض ناشدنی ذهن شان را منحرف کند .

XS
SM
MD
LG