لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۶

گزارش: اولین ستون بنای یادبود ملی و موزه ١١ سپتامبر نصب شد


در آستانه هفتمین سالگرد حمله تروریستی ١١ سپتامبر ٢٠٠١ به مرکز تجارت جهانی در نیویورک، اولین ستون بنای یادبود ملی و موزه ١١ سپتامبر نصب شد.

انتظار می رود این بنای یادبود تا دهمین سالگرد حمله تروریستی دهشتناکی که ٢٧٥٠ نفر در آن جان باختند ،به اتمام برسد.
***
چند روز پیش از هفتمین سالگرد حمله تروریستی به مرکز تجارت جهانی در نیویورک که در ١١ سپتامبر ٢٠٠١ روی داد کارگران اولین ستون فولادی بنای یادبود و موزه آن دو آسمان خراش نابود شده را نصب کردند.

یک ستون فولادی ٧٧٠٠ پاوندی در محل سابق برج شمالی مرکز تجارت جهانی نصب شد و دو استخر عظیم نیز به یاد دو آن آسمانخراش به مجموعه این بنای یادبود که شاید بتوان آن را «بازتابی از یک فقدان» نامید خواهند پیوست.

در همین حال ساختمان «برج آزادی» یکی از ٥ آسمان خراشی که جایگزین مرکز تجارت جهانی خواهد شد، نیز آغاز شده است.

رونالدو وگا آرشیتکت این بنای یادبود می گوید «کسانی از ما که آخرین بازمانده های آن آسمان خراش ها را جمع آوری کردند و ما که شاهد بردن آخرین ستون های آن بودیم به امید این روز زنده بودیم . این ستون فولادی نشان از آغاز بنای این یادبود است و هیچ مانعی ما را باز نخواهد داشت.»

ساختمان بنای یادبود در سال ٢٠٠٦ آغاز شد و انتظار می رود در دهمین سالگرد حمله تروریستی به مرکز تجارت جهانی به اتمام برسد.

جو دانیلز رییس موزه و بنای یادبود ملی ١١ سپتامبر می گوید «ما امید واریم این بنای یادبود الهام بخش را در دهمین سالگرد حمله تروریستی به اتمام برسانیم، هنگامی که دگر باره جهانیان به این نقطه چشم خواهند دوخت .»

در حمله تروریستی ١١ سپتامبر ٢٠٠١ به مرکز تجارت جهانی در نیویورک ٢٧٥٠ نفر جان خود را از دست دادند.


XS
SM
MD
LG