لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۳

اولمرت و عباس مجددا برای پيشبرد مذاکرات صلحی که آمريکا بانی آن است ملاقات کردند


اهود اولمرت نخست وزير اسرائيل با محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطينی، برای پيشبرد مذاکرات صلحی که آمريکا بانی آن است، ملاقات کرده است.

به گفته مقامات اسرائيلی آقای اولمرت در نظر داشته است در اين ملاقات که امروز، يکشنبه، در اورشليم انجام گرفت، آقای عباس را متقاعد کند سندی را به امضاء برساند که حاوی توافق های دو طرف در مورد چندين مسئله مهم و اصلی باشد.

اين مقامات ميگويند آقای اولمرت که با تحقيقات راجع به اتهامات فساد روبروست اميدوار است اين سند را پيش از فرا رسيدن زمان کناره گيری اش به آمريکا عرضه کند. آقای اولمرت ارتکاب هرگونه خلافی را تکذيب ميکند اما گفته است پس از هفدهم سپتامبر که حزب کاديمای او رهبری جديد انتخاب می کند وی نيز کنار ميرود.

مقامات فلسطينی تاکيد کرده اند خواستار توافقی هستند که حاوی راه حل برای تمامی مسائل مهم و اساسی باشد.

آقای اولمرت و آقای عباس آخرين بار روز ششم اوت ملاقات کرده بودند که به ابراز موافقت اسرائيل با آزاد کردن زندانيان فلسطينی به نشانه حسن نيت منجر شد. اسرائيل روز دوشنبه قريب دويست زندانی فلسطينی را آزاد کرد.

کاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريکا هفته گذشته پس از ملاقات با مقامات اسرائيلی و فلسطينی گفت دو طرف برای امضای موافقتنامه ای تا پيش از ژانويه، که دوران رياست جمهوری پرزيدنت بوش تمام ميشود، از شانس خوبی برخوردارند.

XS
SM
MD
LG