لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۸

باراک اوباما نامزدی خود را از سوی حزب دموکرات پذيرفت


باراک اوباما کانديدای دمکرات رياست جمهوری آمريکا شامگاه پنجشنبه در پايان کنوانسيون ملی حزب دمکرات نامزدی خود را از سوی حزب پذيرفت.

آقای اوباما نخستين آمريکائی آفريقائی تبار است که نامزدی خود را از سوی يکی از احزاب عمده آمريکا برای انتخاب به مقام رياست جمهوری می پذيرد. پذيرش اين نامزدی در چهل و پنجمين سالگرد سخنرانی معروف دکتر مارتين لوترکينگ تحت عنوان «رويای من» درباره برابری نژادی صورت می گيرد.

سخنرانی امشب آقای اوباما برای عده ای نزديک به ٨٠ هزار نفر در هوای باز و در استاديوم فوتبال شهر دنور ايراد شد تأکيد داشت که ٩٠ درصد برنامه آقای مک کين کانديدای جمهوريخواهان برای آمريکا نظيرآقای بوش خواهد بود که به گفته آقای اوباما «سياست های شکست خورده» ميباشند.

آقای اوباما همچنين بر روی پايان دادن به وابستگی آمريکا به نفت خاورميانه تأکيد نمود و هدف خود را خاتمه دادن به مسؤليت های آمريکا در جنگ عراق ذکر کرد. از آقای مک کين نيز بخاطر حمايت وی از جنگ در عراق و عدم تمرکز نيرو بر روی جنگ با القاعده و طالبان انتقاد نمود.

چند تن ديگراز شخصيت های حزب دمکرات مانند ال گورمعاون پيشين رياست جمهوری و بيل ريچاردسون فرماندار ايالت نيومکزيکو نيز ساعتی پيش از اقای اوباما سخنانی ايراد کردند.

XS
SM
MD
LG