لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۱

مالزی يک سايت خبری مردم پسند را به اتهام نشر مطالب افترائی بست


مالزيا دسترسی به يک سايت خبری مردم پسند را بسته است، که به گفته دولت به هشدار های پرهيز از نشر مطالب افترائی اعتنا نکرده بود.

کميسيون ارتباطات و وسايل ارتباط جمعی مالزی ، که در عين حال ناظر بر فعاليت های اينترنتی است به سرويس دهندگان محلی اينترنت دستور داده است سايت Malaysia Today را مسدود کنند. اين سايت کماکان از طريق يک سايت ارتباطی ديگر که توسط رجا پترا مفسر جنجالی اداره ميشود قابل دسترسی است.

رجا در ماه مه برای مرتبط ساختن يک مقام ارشد دولتی و همسرش در قتل يک زن مغولستانی به فتنه گری و تحريک به آشوب متهم شد. وی ميگويد جرمی مرتکب نشده است، اما مقامات دولت ميگويند او و وبلاگ نويس ها ميخواهند با سايت های اينترنتی دولت را عوض کنند.

تصميم امروز مالزی در مورد بستن سايت Malaysia Today در شرايطی اتخاذ شده است که به محاکمه رجا کمتر از يک ماه باقی است. دادستانها ميگويند رجا ، نجيب رزاق معاون نخست وزير، و همسرش، رسمه منصور را ، در قتل دوسال پيش زن مغولستانی ، که جسدش با مواد منفجره نابود شده بود، دخيل دانسته است. نجيب قرار است بجای عبدالله احمد بداوی نخست وزير که قرار است دو سال ديگر کنار برود، نخست وزير بشود. نجيب هرگونه درگيری در قتل زن مغولستانی را تکذيب ميکند.

سيد حميد البر وزير کشور از تصميم بستن سايت Malaysia Today دفاع کرده است و ميگويد گرچه راجع به آزادی اطلاعات جای بحث و گفتگو وجود دارد، اما همه تابع قانون اند.

دولت ميگويد به اين وب سايت هشدار داده شده بود از منتشر کردن مطالب افترا آميز و بدنام کننده پرهيز کند. رجا ميگويد به نوشتن ادامه ميدهد و دولت را متهم کرده است که قصد ساکت کردن او را دارد.

XS
SM
MD
LG