لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۷

افغانستان: پلیس جسد مدد کار ژاپنی ربوده شده را کشف کرد


مقامات افغان می گویند پلیس جسد یک مدد کار ژاپنی را که روز سه شنبه در ایالت ننگرهار ربوده شد، پیدا کرده است.

مقامات امروز (چهارشنبه) گفتند به نظر می رسد کازویا ایتو، با گلوله کشته شده است. او که ۳۱ سال داشت برای یک گروه غیر دولتی که کلینیک های پزشکی در افغانستان و پاکستان را اداره می کند کار می کرد.

در این میان، مقامات افغان می گویند از روز دوشنبه بیش از سی ستیزه گر طالبان در جنگ کشته شده اند. به گفته آنها، نیروهای افغان و ائتلاف ۱۸ ستیزه گر را در ایالت هلمند کشتند. در نقطه دیگری در همین ایالت، در حملات هوائی ۱۲ ستیزه گر دیگر کشته شدند.

در ایالت خوست، در شرق افغانستان، مقامات می گویند سربازان ائتلاف به فرماندهی آمریکا رحمت ولی، یک عضو تیم ملی کریکت افغانستان را در حمله ای به خانه اش در شامگاه سه شنبه کشتند.

امروز همچنین یک سرباز آلمانی جان سپرد و سه سرباز دیگر مجروح شدند. مقامات آلمانی می گویند این حادثه زمانی روی داد که خود روی حامل آنها به یک بمب کنار جاده ای در شهر غندوز برخورد کرد. وزیر دفاع آلمان گفت این حمله «ناجوانمردانه» آلمان را از کمک به برقرای ثبات در افغانستان باز نخواهد داشت.

روز سه شنبه، یک سخنگوی حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان گفت سربازان خارجی باید در کشور باقی بمانند، اما اقدامات آنها باید در چارچوب قوانین افغانستان و بین المللی باشد.

او این موضوع را پس از آن عنوان کرد که سازمان ملل متحد گفت «شواهد قانع کننده ای» پیدا کرده است که نشان می دهد در جریان عملیات ائتلاف در ایالت هرات، ۹۰ غیر نظامی افغان، که اکثرا کودک بودند، کشته شدند.

مقامات پنتاگون می گویند آنها سرگرم تحقیق در باره این حادثه هستند.

XS
SM
MD
LG