لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۵

کلينتون پيش از اعلام رسمی نامزدی اوباما و بايدن در کنوانسيون سخنرانی ميکند  


بيل کلينتون رئيس جمهوری پيشين آمريکا امشب، چهارشنبه شب، در کنوانسيون ملی حزب دمکرات، به فاصله يک شب پس از آنکه همسرش حمايتی قاطع از باراک اوباما بعمل آورد، سخنرانی ميکند.

سناتور هيلری کلينتون، سه شنبه شب در سخنرانی اش خود را حامی مفتخر اوباما توصيف کرد، و از حزب خود خواستار يک پارچگی در حمايت از کانديدائی او شد. اين سناتور نيويورک گفت ما همه در يک تيم هستيم و هيچيک از ما نمی تواند کنار بنشيند.

نام اوباما، و شريک انتخاباتی اش، جوزف بايدن، سناتور دله ور، امشب رسما در فهرست نامزدهای حزب دمکرات برای رياست جمهوری و معاونت رياست جمهوری قرار ميگيرد. نام هيلری کلينتون نيز در اين فهرست گذاشته ميشود. نمايندگان ايالت ها در يک رای گيری که بيشتر سمبوليک و تشريفاتی خواهد بود برای مشخص ساختن نامزدهای حزب رای خواهند داد.

بايدن سخنرانی خود را برای قبولی نامزدی حزب پس از سخنرانی بيل کلينتون رئيس جمهوری پيشين ایراد ميکند.

اوباما سخنرانی سناتور کلينتون را در شهر بيلينگز، در ايالت مونتانا ، در خانه يکی از حاميانش ديد وشنیيد . وی در گفتگوئی با خبرنگاران اين سخنرانی را ، بسيار عالی و ممتاز توصيف کرد . به گفته يک سخنگو وی بعدا برای تشکر و قدردانی با خانم و آقای کلينتون تماس گرفت.

اوباما، فرداشب، هنگامی که در آخرين شب کنوانسيون نامزدی حزب را بپذيرد، نخستين آمريکائی آفريقائی تبار نامزد يک حزب عمده سياسی آمريکا برای احراز مقام رياست جمهوری اين کشور خواهد بود.

جمهوريخواهان کنوانسيون ملی خود را هفته آينده در شهر سنت پل در ايالت مينه سوتا برگزار ميکنند، که قرار است سناتور جان مک کين در آنجا نامزدی حزب را بپذيرد.

XS
SM
MD
LG