لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۵

يک روحانی ارشد اصلاح طلبان را به اتحاد و شکست دادن احمدی نژاد فرا خواند


يکی از روحانيون ارشد ايران از اصلاح گران خواستار اتحاد و يکپارچگی و شکست دادن محمود احمدی نژاد در انتخابات آتی شده است.

آيت الله بيات زنجانی در مصاحبه با روزنامه آلمانی زبان Financial Times Deutschland رئيس جمهوری را تهديدی عمده توصيف کرد که به خواست ها و آرزوهای مردم ايران عمل نمی کند. وی همچنين گفت اصلاح گران سرشناس لازم است بموقع برای انتخابات سال آينده رياست جمهوری متحد شوند.

پيشتر در اين هفته، وسائل ارتباط جمعی دولتی در ايران گزارش داده بودند که آيت الله علی خامنه ای رهبر ارشد جمهوری اسلامی از آقای احمدی نژاد برای يک دوره ديگر رياست جمهوری پشتيبانی کرده است. رهبر جمهوری اسلامی در تمامی امور ايران حرف آخر را می زند ، و اين نخستين باری است که وی چنين حمايت قاطعی از آقای احمدی نژاد بعمل آورده است.

آيت الله زنجانی يکی از مخالفان ديرين آيت الله خامنه ای است و قبلا از وی برای تجاوز به آزاديها و قدرت بخشيدن غير قانونی به پاسداران انقلاب انتقاد کرده است.

آيت الله خامنه ای روز شنبه در ملاقات با آقای احمدی نژاد و اعضای کابينه اش از آنان برای بی اعتنائی به فشارهای بين المللی در مورد برنامه اتمی جمهوری اسلامی ايران تحسين بعمل آورد. وی همچنين از مقاومت آنان در مقابل ايده های غربی، که به گقته او در دولت قبلی رخنه کرده بود، تحسين کرد. ظاهرا اشاره وی به محمد خاتمی رئيس جمهوری پيشين بود که مناسباتی نزديک تر با غرب را دنبال ميکرد.

آقای احمدی نژاد با انتقاد شديد محافظه کاران هم مرام خود در مورد نحوه مقابله با تورم و ديگر مشکلات اقتصادی مواجه شده است.

بعضی از منتقدين محافظه کار رياست جمهوری او را به چالش گرفته اند.

آقای احمدی نژاد حمايت آيت الله خامنه ای را مدال افتخار برای دولت خود توصيف کرده است.

XS
SM
MD
LG