لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۳

آمريکا برای کمک به جلوگیری از کمبود غذا تا کنون بیش از ۹٠ هزار ُتن مواد غذایی به افغانستان فرستاده است


آمريکا برای کمک به جلوگیری از کمبود غذا تا کنون بیش از ۹٠ هزار ُتن مواد غذایی به افغانستان فرستاده است
آمريکا برای کمک به جلوگیری از کمبود غذا تا کنون بیش از ۹٠ هزار ُتن مواد غذایی به افغانستان فرستاده است

ویلیام وود، سفیر آمريکا در افغانستان می گوید: کشاورزی هرگز برای آینده کشور چنین مهم نبوده است. کشاورزی نه فقط نیروی محرکه ای برای توسعه و بهبود زندگی مردم است، بلکه همچنین از این نظر اهمیت دارد که افغانستان، که می تواند یک صادر کننده مواد غذایی باشد، با کمبود غذا روبرو است.

ویلیام وود، که در یک نمایشگاه کشاورزی در کابل سخن می گفت، اظهار داشت: متاسفانه، جنایتکاران برخی از بهترین زمین های کشاورزی افغانستان را از تولید فرآورده های کشاورزی مشروع دور می سازند، و خشونت طالبان، از اجرای بسیاری از طرح های توسعه، مانند سد و آبیاری، جلوگیری می کند.

ایالات متحده برای کمک به جلوگیری از کمبود غذا تا کنون بیش از۹٠ هزار ُتن مواد غذایی به افغانستان فرستاده است و مقادیر بیشتری پیش از آغاز فصل سرما و ریزش برف خواهد فرستاد.
ایالات متحده همچنین برای یاری دادن افغانستان در تامین نیازهای غذایی دراز مدت خود با دولت و مردم افغانستان کار می کند تا یک استراتژی کشاورزی فراگیر فراهم آورد.

کارشناسان وزارت کشاورزی آمريکا همراه با تیم های بازسازی منطقه ای در سراسر افغانستان مستقر هستند و با جوامع محلی برای تقویت تولید کشاورزی و بالا بردن درآمدهای مردم مناطق روستائی کار می کنند. نمایشگاه های کشاورزی، مانند آنچه در کابل برپا شده، همچنین بخشی از این استراتژی هستند، که با پیشبرد مشارکت های بخش های دولتی و خصوصی و کمک به کشاورزان برای تهیه بذر و کودهای بهتر، هم اینک به درخواست پرزیدنت حامد کرزی برای افزایش تولید غذا پاسخ می دهند.

با بیش از ۱۰ میلیون دلاری که از طریق معاملات بازرگانی جدید برای بخش کشاورزی افغانستان بوجود آمده، نمایشگاه های کشاورزی درآمد ایجاد می کنند، فرصتهای جدید برای کشاورزان فراهم می آورند، و نیروی محرکه ای در رشد اقتصادی هستند. سفیر آمريکا در افغانستان به کسانی که در نمایشگاه کابل حضور داشتند گفت: افغانستان در تولید میوه، خشکبار و سبزی شهرت داشته است. حضور نمایندگان بیش از شصت و پنج شرکت بازرگانی بین المللی، نشان می دهد که درهای جهان بروی افغانستان باز است، و روشن است که افغانستان علاقه، و اشتهای، جهانی را برانگیخته است.

ویلیام وود بر اهمیت بوجود آوردن فضایی که از سرمایه گذاری استقبال کند و مشوق آن باشد تاکید گذاشت، و از دسترسی آزاد به اعتبار، هزینه های پایین تر پرداخت اعتبار، کاهش موانع صدور جواز، و حل سریع مسائل مربوط به صدور قباله زمین، از جمله دیگر انگیزه های مورد نیاز نام برد.
او گفت: در این افغانستان فرصت های عظیمی وجود دارد، اما به این شرط که دولت و بازرگانان برای تدوین قوانین و سیاست های درست، بمنظور تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری، با یکدیگر همکاری کنند.

XS
SM
MD
LG