لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۵

اوباما بايدن را شريک انتخاباتی خود کرد


باراک اوباما کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات، سناتور هم حزبی اش جوزف بايدن را به عنوان شريک انتخاباتی خود برگزيده است، که يک قانونگذار باسابقه، و کارشناسی مورد احترام در سياست خارجی است، و می تواند به تقويت موضع اين حزب در مبارزات انتخاباتی کمک کند.

اوباما تصميم اش را سحرگاه امروز، شنبه، از طريق وب سايت خود اعلام کرد، و بدين ترتيب به حدس و گمانها در باره چندين گزينه بالقوه ديگر، از جمله هيلاری کلينتون رقيب اصلی اش در مبارزات مقدماتی برای کسب کانديدائی رياست جمهوری، پايان داد.

ورود سناتور بايدن به صحنه رقابت در مقام نامزد معاونت رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات می تواند در کمک به مقابله با ادعای جمهوريخواهان رقيب، که تجربه اوباما را در سياست خارجی کافی برای رهبری کشورنميدانند ، موثر واقع شود.

بايدن که شصت و پنج سال دارد و کميته روابط خارجی را در سنای آمريکا رهبری ميکند چهره ای سرشناس و با نفوذ در امور جهانی است. سابقه سناتوری بايدن در سنای آمريکا به سی و پنج سال پيش بازميگردد.

اوباما از بايدن به عنوان فردی دارای تجربه بسيار و گسترده در سياست خارجی، سابقه ای طولانی از همکاری و مشارکت در تمامی برنامه های حزبی، و راه و روشی روشن برای به انجام رساندن امور تحسين بعمل آورده است.

اوباما قرار است عصر امروز در اجتماعی از طرفدارانش در شهر اسپرينگ فيلد در ايالت ايلينوی، که خود از آنجا سناتور شده است، باتفاق بايدن در مقام شريک انتخاباتی اش ظاهر شود. اين دو فردا نيز، قبل از تشکيل کنوانسيون ملی حزب دمکرات در شهر دنور در ايالت کلورادو، مشترکا در چند شهر در ميتينگ های انتخاباتی شرکت خواهند کرد.
XS
SM
MD
LG