لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۶

ورزشکاران ايران در روزهای سيزدهم و چهاردهم المپيک ٢٠٠٨


کاروان ورزشی ايران در المپيک ٢٠٠٨ پکن، در سيزدهمين روز بازيها نيز، از رسيدن به مدال ناکام ماند، در کشتی، در ٨٤ کيلو، رضا يزدانی، در برابر کشتی گيری از آذربايجان باخت و حذف شد. در ٩٦ کيلو، سعيد ابراهيمی، در جدال با حريفی از گرجستان، شکست خورد و از ادامه رقابتها بازماند.

همچنين فردين معصومی در ديدار جدول بخت مجددِ رقابتهای وزن ١٢٠ كيلو، به مصاف حريفی از قزاقستان رفت و با حساب ٢ بر صفرنتيجه را به حريف واگذار كرد تا در جايگاه پنجم المپيك قرار بگيرد. بدين ترتيب کشتی ايران تنها با يک مدال برنزمراد محمدی درالمپيک بکار خود پايان داد.

در دو وميداني- سجاد مردای هم در دوی ٨٠٠ متر نفر پنجم شد و از دور رقابتها حذف شد . بدين ترتيب از شش نماينده ايران در دووميدانی، اکنون هادی سپهرزاد، در دهگانه، رقابتهای خود را در انتهای جدول با رقيبان ادامه ميدهد .

اما در رقابتهای ووشوی بازيهای المپيک ٢٠٠٨ پکن که به صورت نمايشی بر گزار ميشود، زهرا کريمی، نماينده وزن ٦٠، کيلوگرم تيم ملی ووشوی بانوان ايران، در بخش سانشو زنان، موفق شد طی ٢ دور متوالی - حريفش از تونس رامغلوب کرده و ضمن رسيدن به مرحله نيمه پايانی، مدال برنزخود را قطعی کند . وي- شنبه در مرحله نيمه پايانی مبارزه خواهد کرد . لازم به يادآوری است که مسابقات ووشو بازيهای المپيک ٢٠٠٨ پکن برای نخستين بار به صورت آزمايشی و نمايشی در اين بازيها برگزار می شود و حضور رسمی ووشو در المپيک ٢٠١٢ لندن در کميته بين المللی المپيک بررسی خواهد شد.

قهرمان جهان و المپيک، هادی ساعی، نماينده وزن سوم تکواندوی ايران، امروز، جمعه، رقابت خود را در بازيهای المپيک پکن آغاز خواهد کرد.

تا پايان سيزدهمين روز بازيهای المپيک، آمريکا ٩٥ مدال کسب کرده است، اما به دليل تعداد طلای کمتر در مکان دوم جای گرفته است. چين- با ٤٦ مدال طلا، ١٥ نقره و ٢٢ برنز و مجموع ٨٣ مدال، همچنان، در صدر جدول رده بندی توزيع مدالی قرار دارد.
XS
SM
MD
LG