لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۳

می ترینور و والش در والیبال ساحلی مدال طلای المپيک را از آن خود کردند


سيزدهمين روزبازيهای المپيک، با بارش باران در شهر پکن و تأخير در برگزاری چند مسابقه همراه بود. بارش باران باعث به تعويق افتادن شروع بازيهای سيزدهمين روز بازی های المپيک پکن شد. بارش باران شديد باعث شد بسياری از علاقمندان بازيهای المپيک که برای تماشای بازيها به وزرشگاه لانه پرنده در پکن آمده بودند، با تاخير روبرو شوند، زيرا مسئولان ترجيح داده بودند برخی از مسابقات را به علت بارش باران با تأخير برگزار کنند.

همچنين به دليل شرايط جوی نامناسب- رقابت فينال دوچرخه سواری bmx به روز جمعه موکول شد. اين رشته ورزشی که اولين حضورش را درالمپيک تجربه ميکند در اينروز به جهت ايمنی بيشتر دوچرخه سواران، رقابتهايش تعطيل شد. اما مسابقه فينال واليبال ساحلی زنان با وجود بارش باران برگزار شد و طی آن تيم اول آمريکا، موفق شد برای دومين بار پياپی به مدال طلا دست يابد.

کری والش و ميستی می ترينور، دارنده مدال طلای المپيک آتن موفق شدند در ديداری پر هيجان، رقيبان سرسخت خود، تيان جی و وانگ جی را در دو ست شکست دهند و مدال طلای المپيک را از آن خود کنند. اين دو واليباليست ساحلی، با اين مدال، رکورد ١٠٧ مسابقه بدون باخت خود را حفظ نمودند. می ترينور و والش که هر دو اهل کاليفرينا هستند از سال ۲۰۰۰ و پس از بازيهای المپيک سيدنی همبازی هستند. می ترينور که همراه با هالی مکپيک، يار پيشين خود برای اولين بار در المپيک سيدنی شرکت کرد توانست در آن بازيها مقام پنجم را کسب کند. اما در المپيک آتن با کری والش مدال طلا را بدست آورد و در ايندوره نيز با اقتدار از عنوان خود دفاع کرده و نشان طلا را برگردن آويخت. اين دو تنها ورزشکارانی هستند که در واليبال ساحلی موفق شده اند دو دو رهی المپيک را با قهرمانی و مدال طلا به پايان رسانند.

XS
SM
MD
LG