لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۱

هادی ساعی با کسب مدال طلای المپیک به افتخارات ورزشی خود افزود


هادی ساعی، نماينده ايران در وزن سوم تکواندو، در مرحله نهايی مسابقات المپيک چین به مدال طلا دست يافت و کاروان ورزشی ايران را صاحب دومين مدال خود در اين بازی ها کرد.

ساعی در اين مسابقه نفس گیر با مائورو سارمينتو از ايتاليا مسابقه داد و او را با نتيجه شش بر چهار شکست داد.

هادی ساعی پيش از راهيابی به بازی نهايی وزن سوم تکواندو در مقابل ورزشکار جمهوری آذربايجان به پيروزی رسيده بود.

هادی ساعی که دارنده مدال طلای المپيک ۲۰۰۴ آتن است، با تکرار قهرمانی خود در المپيک پکن، اينک همراه حسين رضازاده، رکورددار وزنه برداری فوق سنگين جهان و دارنده مدال طلای المپيک ۲۰۰۰ سيدنی و ۲۰۰۴ آتن، تنها ورزشکاران ايران هستند که دو طلای پياپی المپيک را کسب کرده اند.

وی همچنين پس از محمد نصيری، وزنه بردار، و غلامرضا تختی، کشتی گير، سومين ورزشکار ايرانی است که در تاريخ المپيک به سه مدال دست يافته است.

با کسب مدال طلای هادی ساعی، ایران تا رده پنجاه و پنجم جدول بالا آمد. مراد محمدی، یکی از کشتی گیران آزادکار ایران، پیشتر یک مدال برنز کسب کرده بود.

اين در حالی است که ايران در المپيک سال ۲۰۰۴ آتن با دو مدال طلا، دو نقره و دو برنز رتبه ۲۹ را کسب کرده بود، و پيش از آن در المپيک سال ۲۰۰۰ سيدنی نيز با کسب سه مدال طلا و يک برنز رتبه ۲۷ را از آن خود کرد.

ايران با ۵۵ ورزشکار در اين دوره از بازی های المپيک شرکت داشت و شکست های پياپی تيم اعزامی سبب بروز انتقاد گسترده کارشناسان و رسانه ها از مسئولان سازمان تربيت بدنی شده است. با این همه مسوولان ورزشی جمهوری اسلامی از عملکرد خود دفاع کرده و ورزشکاران را به دلیل ضعف در توانایی های فنی سرزنش کرده اند.

XS
SM
MD
LG