لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۷

اولمرت برای ششمين بار مورد بازجوئی پليس اسرائيل قرار گرفت


در اسرائيل پليس واحد مسئول تحقيق در باره تقلب و فريب کاری، مجددا از اهود اولمرت نخست وزير راجع به اتهامات فساد بازجوئی کرده است.

پليس امروز، جمعه، بيش از سه ساعت در اقامتگاه رسمی آقای اولمرت در اورشليم با وی مصاحبه داشت. اين ششمين باری است که از آقای اولمرت بازجوئی ميشود.

مقامات راجع به اتهاماتی تحقيق ميکنند که به آقای اولمرت در مورد قبول وجوه غيرقانونی از يک بازرگان آمريکائی، بنام موريس تالانسکی، و ارائه صورتحساب های مضاعف در مورد مخارج سفرهای رسمی ، نسبت داده شده است.

آقای اولمرت ارتکاب خلاف را تکذيب ميکند، اما ماه گذشته اعلام کرد روز هفدهم سپتامبر که حزب حاکم کاديما رهبری جديد انتخاب ميکند، وی استعفا ميدهد.

آقای اولمرت هفته آينده با کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا ملاقات ميکند که خواستار رسيدن به توافقی برای يک پيمان صلح در خاورميانه است.

يک سخنگوی آقای اولمرت ميگويد نظريه ای که فلسطينيان ، از جمله مصطفی برقوتی، قانونگذار فلسطينی، ارائه داده اند که نخست وزير رو به خروج از دولت اسرائيل ، قدرت و توانائی مذاکره را ندارد، بی مورد است.

هفته گذشته وکلای مدافع آقای تالانسکی ،که عليه اقای اولمرت شهادت داده است، گفتند وی برای ادای شهادت بيشتر به اسرائيل بازنميگردد. آقای تالانسکی در ماه مه به يک دادگاه اسرائيلی گفت يک پاکت حاوی صد و پنجاه هزار دلار نقد را به آقای اولمرت داده است

. حاميان آقای اولمرت ميگويند امتناع آقای تالانسکی از بازگشت به اسرائيل و دادن پاسخ به پرسش های بيشتر، موضع دادستانها را عليه آقای اولمرت ضعيف ميکند.

وکلای آقای تالانسکی ميگويند وی مايل است با مقامات اسرائيلی همکاری کند اما به او توصيه کرده اند تا وقتيکه نتيجه تحقيقات يک هيات منصفه آمريکائی عليه وی روشن نشود از دادن شهادت بيشتر در اسرائيل خودداری کند.

XS
SM
MD
LG