لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۳

پاکستان از توقيف نفر سوم در بمب گذاريهای انتحاری پنجشنبه خبر ميدهد


پليس پاکستان ميگويد مظنونی را توقيف کرده است که قرار بود سومين بمب گذار در حملات انتحاری ديروز باشد که به کشته شدن دست کم شصت و چهار نفر در نزديکی اسلام آباد، منجر شد.

پليس امروز، جمعه، همچنين گفت يک جليقه مملو از مواد منفجره را در يک مسجد نزديک به مجتمع اصلی تسليحاتی کشور کشف کرده است ، که صحنه حملات انتحاری ديروز بود.

مولوی عمر، يک سخنگوی طالبان گفته است اين گروه افراطی بمب گذاريها را به تلافی حملات هوائی ارتش به منطقه ايلی باجور انجام داده است. وی هشدار داد حملات بيشتری انجام خواهد گرفت مگر آنکه ارتش عمليات خود را متوقف کرده باشد.

رحمان مالک ، وزير کشور ضمن رد هشدار طالبان ميگويد عمليات تهاجمی برای برقراری کنترل دولت بر باجور ادامه خواهد يافت.

نيروهای امنيتی پاکستان در نبرد عليه طالبان و ستيزه گران مرتبط با القاعده در منطقه باجور و نواحی نزديک به مرز افغانستان درگيرند . بيش از پانصد ستيزه گر و بيست و دو سرباز در جريان عمليات تهاجمی کشته شده اند، و خشونت هزاران نفر را آواره کرده است.

ارتش پاکستان امروز نيز عمليات تهاجمی را د ر باجور دنبال کرد، و گزارشها از کشته شدن دست کم چهار ستيزه گر در مرز افغانستان حکايت دارد.

در همين حال نيروهای امنيتی از کشته شدن دست کم شانزده ستيزه گر در شهر هنگو در استان سرحدی شمال غربی خبر ميدهند.

به گزارش مقامات نظامی نيروهای امنيتی يک وسيله نقليه مشکوک را در يک پست بازرسی متوقف ميکنند اما فردی که از آن خارج می شود دست به تيراندازی ميزند، که به انفجار مواد منفجره همراه وی منجر ميشود. سربازان بعدا به تيراندازيهای ديگر سرنشيان وسيله نقليه پاسخ ميدهند که به منفجر شدن آن منجر ميشود.

ارتش ميگويد مدارکی به دست آورده است که نشان ميدهد دو بمب گذار انتحاری افرادی خارجی بودند.

XS
SM
MD
LG