لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۲

ژيمناست ١٦ ساله آمريکايی شان جانسون چهار مدال المپيک را بدست آورد


ژيمناست ١٦ ساله آمريکايی شان جانسون که در اين دوره ی از رقابتهای المپيک مهره ی با ارزش تيم ملی آمريکا محسوب ميشد، موفق شد ٤ مدال المپيک را برای کشورش به ارمغان آورد. شان جانسون، در حالی ٣مدال نقره و يک مدال طلا دريافت کرد که از هم اکنون اميد اول تيم آمريکا برای رقابتهای المپيک ٢٠١٢ لندن به شمار ميرود.

وی که بايد پس از بازگشت از پکن به درسهای مدرسه و تحصيلش به پردازد در رقابتهای تيم ٣ مدال نقره گرفت و در انفرادی ژيمناستيک به طلای المپيک رسيد و آنگونه که خود ميگويد همچنان نتوانسته باور کند که دارنده ی ٤ مدال المپيک ميباشد.

مربی چينی شان جانسون، ليانگ چو، که ١٤سال پيش تيم ملی چين و کشورش را ترک کرده نيز اعلام کرد که تيم ژيمناستيک آمريکا گذشته از ٨ مدال اين دوره، در المپيک بعدی نيز از بختهای اول قهرمانی محسوب خواهد شد.

در کنار تيم ژيمناستيک زنان آمريکا، بسکتباليست های اينکشور نيز خود را برای کسب مدال طلا آماده ميکنند. اين تيم برای رسيدن به فينال امروز، پنجشنبه، در ديدار نيمه نهايی در برابر تيم قدرتمند روسيه ، به ميدان ميرود.

بازيکنان – تيم ملی بسکتبال آمريکا که همگی در رقابتهای WNBA ليگ حرفه ای بسکتبال بازی ميکنند، از انگيزه ی بالای خود برای رويارويی با روسيه سخن ميگويند.

گفتنی است تيمهای واليبال وفوتبال زنان آمريکا نيز که مدعی قهرمانی هستند، خود را برای رقابتها ی نيمه نهايی و رسيدن به فينال آماده مينمايند.


XS
SM
MD
LG