لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۶

ورزشکاران ايران در روزهای دوازدهم و سيزدهم المپيک ٢٠٠٨


روز چهارشنبه در دوازدهمين روز بازيهای المپيک پکن، در کشتی آزاد، مهدی تقوی در وزن ٦٦ کيلوگرم با شکست از حريف کوبايی خود در جدول بخت مجدد، از رسيدن به دور بعد و کسب مدال برنز بازماند و از رقابتها حذف شد. همچنين ميثم مصطفی جوكار كشتی گير وزن ٧٤ كيلوگرم- به حريفی از بلغارستان باخت و از آنجا كه كشتی گير بلغاری مقابل حريف روس خود مغلوب شد، كشتی گير وزن ٧٤ كيلوگرم ايران نيز از دور رقابتها حذف شد.

درمسابقات تكواندوی بازيهای المپيك ٢٠٠٨ پكن، رضا نادريان تكواندوكای ٥٨ كيلوگرم ايران با شکست برابر حريف برزيلی خود از ادامه رقابتها کنار رفت. سارا خوش جمال فكری - تكواندوكای وزن نخست زنان ايران نيز در دومين بازی خود شكست را پذيرا شد و به کار خود در المپيک پايان داد.

در دو و ميدانی، احسان مهاجر شجاعی در گروه اول دور مقدماتی رقابتهای دوی ٨٠٠ مترهفتم شد و از راهيابی به مراحل بالاتر بازماند. اما سجاد مرادی، به دور دوم مسابقات دوی ٨٠٠ متر بازيهای المپيک ٢٠٠٨ پکن راه يافت. سجادی با ١ دقيقه و ٤٦ ثانيه و ١٠ صدم ثانيه ششم شد و به دور بعد صعود کرد.

تا پايان روز دوازدهم بازيهای المپيک پکن، کشور ميزبان، با برتری کامل، با ٤٥ مدال طلا، ١٤ نقره و ٢٠ نشان برنز، با مجموع ٧٩ مدال در صدر جدول توزيع مدالها جای دارد و آمريکا با مجموع ٨٢ مدال مختلف، با ٢٦ نشان طلا، ٢٨ نقره و ٢٨ مدال برنز در مکان دوم جای دارد.در اين ميان تيم ژيمناستيک زنان آمريکا، تا کنون ٨ مدال را از آن خود کردند.

روز چهارشنبه وزن كشی سه وزن ٨٤- ٩٦ و ١٢٠ كيلوگرم كشتی آزاد المپيك انجام شد و کشتی گيران ايران، امروز، پنجشنبه، در اين سه وزن به ميدان ميروند. در ٨٤ كيلو- رضا يزدانی با رادوسلاو هربيك از لهستان پيكار ميكند در ٩٦ كيلو، سعيد ابراهيمی، نائب قهرمان سال ٢٠٠٧ جهان، برابر مصطفی امارا از مصر قرار ميگيرد و در ١٢٠ كيلو، نيز فردين معصومی، با مندوزا از مكزيك مسابقه ميدهد. همچنين سجاد مرادی با راهيابی به مرحله نيمه نهايی دوی ٨٠٠ متر مردان، امروز، پنجشنبه، با رقيبان خود به رقابت خواهد پرداخت.

تيم ملی فوتبال نوجوانان ايران- برای حضور در مسابقات چهارجانبه اوكراين- روز چهارشنبه به آنكشور سفر كرد. -تيم فوتبال داخل سالن ايران هم در دومين ديدار تدارکاتی و دوستانه خود مقابل تيم ملی اسپانيا- قهرمان جهان- با حساب دو بر يک- همچون ديدار نخست-نتيجه را واگذار کرد - اين دو تيم- خود را برای حضور در رقابتهای جام جهانی فوتسال در برزيل آماده ميکنند.

رقابتهای رزمی قهرمانی جهان از امروز، پنجشنبه، با حضور نمايندگان ايران در جمهوری چک آغاز ميشود. در اين رقابتها که در رشته های کيک بوکسينگ، لايت کنتاکت و فول کنتاکت، برگزار ميشود. رزمی کارانِ بيش از ٦٠ کشور جهان حضور دارند . تيم منتخب ايران نيز با ٨ رزمی کار در اين مسابقات شرکت دارد.

XS
SM
MD
LG