لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۷

پرزيدنت بوش: خداوند در همه جا حضور دارد، ذات هستی است، معنا و تجسم عشق و محبت است


پرزیدنت بوش در جریان سفر به پکن برای حضور در آئین گشایش مسابقات المپیک ۲۰۰۸، از یک کلیسا دیدن کرد و پس از آن در باره آزادی مذهب سخن گفت:
**** می دانید، آنچه روشن است این است که خداوند در همه جا حضور دارد، ذات هستی است، معنا و تجسم عشق و محبت است، و هیچ حکومتی، هیچ مرد یا زنی نباید نگران تاثیر و نفوذ علاقه زیاد به مذهب باشد.

چین و دیگر دولت های غیر دمکرات اغلب این پیام بسیار ساده را نادیده می گیرند. ایران یکی از آن دولت ها است، و رفتار اخیرش با هفت عضو بهائی - بزرگترین گروه مذهبی غیر مسلمان در ایران - این موضوع را بروشنی نشان می دهد.

روز ۳ اوت، یک روزنامه ایرانی گزارش داد رژیم هفت بهائی را بازداشت کرده است و ادعا می کند آنها اعتراف کرده اند که یک سازمان غیر قانونی را که ارتباط هایی با اسرائیل و کشورهای دیگر دارد اداره می کنند ، با این هدف که نظام اسلامی را ضعیف کنند. روزنامه رسالت گفته های دادستان تهران را که ظاهرا به پنج مرد و زن عضو شورای رهبری جامعه بهایی در ایران اشاره دارد، منتشر کرد. آنها در بهار سال جاری دستگیر شدند و ماه ها است که در زندان انفرادی بسر می برند.

بانی دوگال، نماینده ارشد جامعه بین المللی بهائی در سازمان ملل متحد با شدیدترین لحن ممکن این گفته ها را که بهائیان در ایران در فعالیت های خرابکارانه دست داشته اند رد کرد و گفت: جامعه بهائی در امور سیاسی دخالتی ندارد. تنها جرم آنها این است که شعائر مذهبی خود را انجام می دهند.

وزارت امور خارجه آمریکا، در جدیدترین گزارش سالانه خود در باره وضع حقوق بشر در جهان، یاد آور شد حدود سیصد و پنجاه هزار بهائی ایران اجازه ندارند مذهب خود را آموزش دهند یا به آن عمل کنند. و دولت به بازداشت و زندانی کردن بهائیان بر اساس باورهای مذهبی شان، ادامه می دهد.

ایالات متحده از رهبران ایران و تمام کشورهایی که آنچه را پرزیدنت بوش آزادی پرارزش مذهبی می نامد رد می کنند، می خواهد به حقوق کسانی که فقط دوست دارند خداوند را بگونه ای که خود مناسب می بینند و در راستای باورهایشان پرستش کنند، احترام بگذارد.

XS
SM
MD
LG