لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۱

انفجارهای انتحاری در مقابل مجتمع تسليحاتی پاکستان شصت و چهار نفر را کشت


پليس در پاکستان ميگويد دو بمب گذار انتحاری دست کم شصت و چهار نفر را در مقابل مجتمع اصلی تسليحاتی کشور کشتند. قريب هفتاد نفر ديگر نيز در انفجارها مجروح شده اند.

مقامات ميگويند مهاجمين امروز، پنجشنبه، همزمان، و هنگامی که صدها کارگر در پايان کار راهی خانه هايشان بودند، خود را در مقابل مجتمع منفجر کردند. اين مجتمع تسليحاتی به شدت تحت مراقبت، در شهرک وه، در سی و پنج کيلومتری غرب اسلام آباد، پايتخت پاکستان، قرار دارد.

بلافاصله پس از وقوع انفجار، سربازان راههای ورود و خروج به محل را بستند، و خبرنگاران را دور کردند.

در اين مجتمع تسليحاتی که بيش از ده کارخانه و قريب دو هزار و پانصد کارگر دارد، انواع تسليحات توليد ميشود.

طالبان پاکستان مسئوليت حمله را بر عهده گرفته است، و مولوی عمر، سخنگوی آن به خبرنگاران گفت حمله به انتقام حملات هوائی به منطقه ايلی باجور انجام گرفت. عمر ميگويد ستيزه گران در شهرهای عمده، از جمله لاهور و اسلام آباد به حملات ادامه خواهند داد، مگرآنکه ارتش عمليات خود را متوقف کند.

رحمان مالک وزير کشور امروز در يک سخنرانی برای نيروهای انتظامی اين هشدار را رد کرد و گفت عمليات تهاجمی برای برقراری کنترل دولت بر منطقه پيگيری می شود.

نيروهای امنيتی پاکستان در نبرد عليه طالبان و ستيزه گران مرتبط با القاعده در منطقه باجور و نواحی نزديک به مرز افغانستان درگيرند .

بيش از پانصد ستيزه گر و بيست و دو سرباز در جريان عمليات تهاجمی کشته شده اند، و خشونت هزاران نفر را آواره کرده است.

يک سخنگوی کاخ سفيد گفت پرزيدنت بوش امروز با يوسف رضا گيلانی نخست وزير پاکستان تماس گرفت و مراتب همدردی خود را با مردم پاکستان، برای حملاتی که موجب کشته شدن بسياری از افراد بی گناه شده است، ابراز داشت. دو رهبر همچنين بر حمايت از برنامه تعقيب افراطيونی تاکيد گذاشتند ، که به گفته آنان پاکستان، آمريکا و تمامی جهان را تهديد ميکنند.

XS
SM
MD
LG