لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۱

پيروزی قاطعانه تيم فوتبال آرژانتين در المپيک در برابر تيم برزيل


مردم آرژانتين از پيروزی قاطعانه تيم فوتبال المپيک کشورشان برابر تيم برزيل بسيار خشنود هستد و پيش از هر چيز از رسيدن آرژانتين به فينال رقابتهای فوتبال المپيک شادمان اند. تيم آرژانتين در مرحله نيمه نهايی فوتبال المپيک توانست با نتيجه ٣ بر صفر تيم مدعی قهرمانی، برزيل، را شکست دهد و خود به ديدار فينال راه يابد. آرژانتين در ديدار پايانی برابر نيجريه به ميدان خواهد رفت.

از سوی ديگر برزيلی ها اين شکست را يکی از تلخ ترين ناکامی های تيم فوتبالشان ميدانند. حتی روز چهارشنبه رسانه های برزيل از ناخرسندی دا سيلوا رييس جمهور انکشور، در خصوص ناکامی تيم فوتبال برزيل در بازی مقابل تيم فوتبال ارژانتين در مسابقات المپيک پکن خبر دادند.

رييس جمهور برزيل، در اظهاراتی پس از اين مسابقه، اعلام کرد وی از بی ميلی بازيکنان تيم فوتبال آنکشور در کسب پيروزی در مقابل تيم فوتبال ارژانتين به خشم آمده است. وی افزود که شکست در مقابل ارژانتين بدين نحو واقعاً شرم آور است.

تيم برزيل، با اين شکست نتوانست به بازی نهايی اين مسابقات راه يابد و بايد برای کسب مدال برنز به مصاف تيم فوتبال بلژيک برود.

شامگاه چهارشنبه تيمهای ملی فوتبال بيش از ٧٢ کشور جهان- طبق برنامه آماده سازی تيمها ، به مصاف يکديگر رفتند. هم اکنون- در نقاط مختلف جهان- ٣٦ مسابقه دوستانه فوتبال برگزار ميشود که در مهمترين ديدارها تيم ملی فوتبال اسپانيا -قهرمان مسابقات يورو ٢٠٠٨، به مصاف تيم ملی فوتبال دانمارک خواهد رفت.

بازيکنان تيم ملی فوتبال اسپانيا به هدايت دلبوسکه که جايگزين لوئيس اراگونس شده است در اين ميدان حضور ميابند. فرناندو تورس بازيکن تيم ملی اسپانيا در اين خصوص گفت دلبوسکه عزم خود را برای موفقيت تيم جزم کرده است و تلاش می کند همه تجربياتش را در اختيار تيم قرار دهد.

همچنين تيمهای انگليس با جمهوری چک ديدار خواهد کرد، گفتنی است سرمربی تيم انگليس، فابيو کاپلو، با وجود دعوت از ديود بکهام، در نشست خبری خود، جان تری را به عنوان کاپيتان اين ديدار معرفی کرد.

در ديگر ديدار های چهارشنبه شب، آلمان با بلژيک، هلند با روسيه، ايتاليا با اتريش، شيلی با ترکيه، و آرژانتين با بلاروس مسابقه ميدهند. همچنين در ديدار دوستانه شب گذشته دو تيم استراليا و آفريقای جنوبی به مصاف هم رفتند که در پايان اين دو تيم به تساوی دو بر دو رسيدند.

XS
SM
MD
LG