لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۸

ورزشکاران ايران در روزهای يازدهم و دوازهم المپيک ٢٠٠٨


روز سه شنبه نخستين مدال كاروان ورزشی ايران در المپيك ٢٠٠٨ پكن به دست آمد. در وزن ٦٠ كيلوگرم كشتی آزاد، مراد محمدی در نيمه نهايی به مصاف حريفی از جمهوری آذربايجان رفت و موفق شد در دو وقت پياپی حريف را مغلوب کرده به مدال برنز دست يابد و طلسم ناکامی ورزشکاران ايران را در ٢٩مين دوره ی بازيهای المپيک بشکند. اما در وزن ٥٥ كيلوگرم، عباس دباغی،با شكست برابر كشتی گير روس از دور رقابتها حذف شد. تنها نماينده پينگ پنگ ايران در بازيهای المپيك پكن، افشين نوروزی،نيز با قبول شكست برابر حريفی از ايتاليا از دور رقابتها کنار رفت. حريف نوروزی در رده ١١٢ رنكينگ جهانی و افشين نوروزی دررده ٣٧٩ قرار دارد. و ديگراينکه- رشيد شريفی وزنه بردار دسته سنگين وزن + ١٠٥ کيلوگرم ايران در رقابتهای امروز ششم شد. بدين ترتيب وزنه برداری ايران بدون کسب مدال به کار خود در پکن خاتمه داد. ياد آور ميشود رشيد شريفی که عنوان قهرمانی آسيا را در کارنامه دارد، چند روز پيش از آغاز رقابتهای المپيک پکن، جايگزين حسين رضازاده شد.

اما تا پايان يازدهمين روز بازيهای المپيک پکن- چين با ٤٣ مدال طلا-١٤ نقره و ١٩ مدال برنز -با مجموع ٧٦ مدال در صدر جدول رده بندی مدالها جای دارد و آمريکا با مجموع ٧٩ مدال مختلف- ٢٦ طلا-٢٦ نقره و ٢٧ مدال برنز در رده ی دوم است.تيمهای بريتانيا- استراليا -آلمان و روسيه به ترتيب در رده های سوم تا ششم جای دارند. در حاليکه ٥ روز ديگر تا پايان بازيهای المپيک بيشتر نمانده است، مردم و ورزشکاران کشور ميزبان، ازهم اکنون چين را پيروز مطلق ايندوره ی المپيک ميدانند

امروز، چهارشنبه، در روز دوازدهم بازيهای المپيک پکن، در تکواندو-سارا خوش جمال فکری و رضا نادريان در اوزان اول زنان و مردان -در دو وميدانی، سجاد مرادی و احسان مهاجرشجاعی، در مرحله ی مقدماتی دوی ٨٠٠ متر و در کشتی هم مهدی تقوی و ميثم مصطفی جوکار - در اوزان ٦٦ و٧٤ کيلوگرم کشتی آزاد با رقيبانشان به رقابت خواهند پرداخت.

در خبری ديگر- تيم ملی فوتسال ايران در يك بازی دوستانه با نتيجه ٢ بر يك مغلوب تيم ملی اسپانيا شد.تيمهای ايران و اسپانيا فردا نيز در دومين ديدار تدارکاتی خود، رو در روی يكديگر به ميدان خواهند رفت. و ديگر اينکه- تيم کاراته ژاپن با ٧ کاراته کا، برای شرکت در رقابتهای جام وحدت و دوستی وارد ايران شد . پيش از اين تيمهای گرجستان با ٣ نماينده تاجيکستان با ٧ کاراته کا -قزاقستان با ٣ تن ، بهمراه کاراته کا های قرقيزستان -عراق -کويت -افغانستان وارد ايران شدند. رقابتهای کاراته جام وحدت و دوستی ٣١ مرداد با حضور ٢٤ تيم در تهران برگزار ميشود.

XS
SM
MD
LG