لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۴

ورزشکاران ايران در روزهای دهم و يازدهم المپيک ٢٠٠٨روز دوشنبه در دهمين روز بازيهای المپيک پکن، تيم ملی بسکتبال ايران، در آخرين ديدار خود در مرحله مقدماتی، مقابل کرواسی با حساب ٥٧ - ٩١ شکست خورد. اين پنجمين بازی تيم ملی ايران در المپيک بود. در اين بازی صمد نيكخواه بهرامی، با ٢٥ امتياز و ٥ ريباند بازيكن برتر ايران بود. تيم ايران -پيش از اين مقابل تيمهای روسيه، ليتوانی ، استراليا و آرژانتين نيز نتيجه را واگذار کرده بود.

گفتنی است که در پايان مرحله گروهی رقابتهای بسكتبال، حامد حدادی، در بين همه بازيكنان حاضر در اين مسابقات بيشترين ريباند را داشت. طبق اعلام سايت فيبا - فدراسيون جهانی بسكتبال، تا پايان مرحله گروهی رقابتهای بسكتبال المپيك پكن، در ريباند دريافت توپ از سبد، حامد حدادی، با ميانگين ١١ و ٢دهم ريباند در هر مسابقه- بيشترين ريباند را داشته است.

همچنين، امروز، در رقابتهای -دستهٌ ١٠٥ كيلوگرمِ وزنه برداري- محسن بيرانوند- مقامی بهتر از يازدهمی کسب نکرد. بدين ترتيب کاروان ورزشی ايران - برای کسبِ مدال در بازيهای المپيک پکن - به تيمهای کشتی آزاد و تکواندو اميد بسته است.

رقابت ورزشکاران ايرانی درالمپيک پکن، رقابتهای کشتی آزاد امروز، سه شنبه، آغاز خواهد شد ودر وزن ٥٥ كيلوگرم- عباس دباغی به نبرد فردی سران از كلمبيا ميرود و در وزن ٦٠ كيلوگرم نيز مراد محمدی قهرمان سال ٢٠٠٦ جهان به مصاف ابراهيم مدنی از مصر ميرود.

همچنين مسابقات تکواندوی بازيهای المپيک پکن روز دوشنبه قرعه کشی شد و هادی ساعی قهرمان جهان و المپيک، در وزن سوم مسابقات پکن در دور نخست با حريفی از نپال روبرو ميشود. در وزن نخست اين مسابقات نيز رضا نادريان، در دور اول با نماينده برزيل مسابقه می دهد.

در رقابتهای زنان هم سارا خوش جمال فكری در دور نخست با نماينده مراكش مبارزه ميکند. لازم به ياد آوری است که مسابقات تکواندوی المپيک پکن -از روز چهارشنبه ٣٠ مرداد آغاز ميشود.

تيم ملی فوتسال اسپانيا برای برگزاری دو ديدار دوستانه در ايران صبح امروز وارد تهران شد. اين تيم که همانند تيم ملی ايران خود را برای حضور در جام جهانی فوتسال آماده می کند، قرار است از فردا طی دو روز دو ديدار تدارکاتی با تيم ملی ايران انجام دهد.

XS
SM
MD
LG