لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۱

جنگ تبلیغاتی اوباما و مک کین و حضور مجدد هیلاری کلینتون در صحنه


جنگ تبلیغاتی سناتور اوباما و سناتور مک کین و حضور مجدد سناتور هیلاری کلینتون در صحنه

سناتور اوباما در جدیدترین آگهی تلویزیونی خود در ایالت اوهایو، سناتور مک کین را مسوؤل بیکاری اخیر ده ها هزار نفر در آن ایالت دانسته و ستاد انتخاباتی سناتور مک کین بنوبه خود از سیاستهای مالیاتی سناتور اوباما انتقاد کرده است. این آگهی میگوید اجرای این سیاستها، به یک فاجعه اقتصادی خواهد انجامید. مدیر ستاد انتخاباتی سناتور مک کین میگوید این آگهی سی ثانیه ای در تمام ایالت های کلیدی پخش خواهد شد.

از سوی دیگر کمیته ملی حزب دموکرات اخیراً در وب سایت خود سابقه سناتور مک کین را در مورد اصلاح مسائل مالی انتخابات در آمریکا به زیر سؤال برده است.

در کنار تمام این مسائل و با توجه به اعلام نظر مرکز پژوهشی «پی یو» به نظر میرسد که مسابقه ورودی کاخ سفید باز هم شدت بیشتری خواهد یافت. مدیر این مرکز تحقیقاتی میگوید سناتور جان مک کین که در ماه های اخیر حملات شدیدی به سناتور اوباما کرده است؛ توانسته موافقت ۸۷% از جمهوری خواهان را بدست آورد. از سوی دیگر هنوز سناتور اوباما نتوانسته است یکپارچگی دموکرات ها را تاًمین کند.

در حال حاضر ۸۲% از دموکرات ها گفته اند به سناتور اوباما راًی خواهند داد اما این در صد افزایشی نیافته است. در همین حال ۷۲% از طرفداران سناتور هیلاری ردهام کلینتون کاندیدای پیشین ریاست جمهوری آمریکا گفته اند که به آقای اوباما راًی میدهند اما ۱۸% از همین گروه گفته اند که راًی های خود را به سناتور مک کین خواهند داد.

با وجود تحول اخیر و گذاردن نام خانم کلینتون به عنوان یک کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا در کنوانسیون حزب دموکرات، هنوز نارضایتی شدیدِ بسیاری از طرفداران سناتور هیلاری کلینتون پابرجاست.

پس از آن که سناتور کلینتون روز هفتم ماه ژوئن فعالیت انتخاباتی خود را به حال تعویق در آورد و از سناتور اوباما حمایت کرد، باز هم بسیاری از طرفداران وی از حمایت شدید خود دست برنداشته اند. طرفداران خانم کلینتون تاًیید کرده اند که اخذ راًی در کنوانسیون حزب دموکرات تنها یک جنبه سمبلیک داشته و برای آنست که نامزدی خانم کلینتون برای ریاست جمهوری آمریکا به عنوان یک واقعه تاریخی ثبت شود.

با این همه، تعداد زیادی از هواداران سناتور هیلاری کلینتون نا رضایتی خود را از این که سناتور اوباما نامزد دلخواه آنان نیست؛ مخفی نمیکنند. این طرفداران، دهها هزار نامه به نمایندگان حزبی ارسال داشته و از آنان خواسته اند که در تصمیم خود برای انتخاب سناتور اوباما به عنوان نامزد رسمی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا تجدید نظر کنند.

بنا بر مقررات داخلی حزب دموکرات، نمایندگان حزبی میتوانند راًی خود را حتی تا قبل از اعلام آن در کنوانسیون حزب تغییر دهند. این مقررات همچنین شامل نمایندگان بزرگ از جمله مقامات حزبی است.

سازمان «اتحاد مردم به معنای اقدام» PUMA که توسط طرفداران سناتور هیلاری کلینتون برای حمایت از نامزدی وی تشکیل شده است در نامه ای مینویسد:

«در بین این دو کاندیدا برای نامزدی حزب، سناتور اوباما بطور خیلی ساده در موضع ضعیف تری قرار دارد. وی هر روز مواضع خود را در برابر جان مک کین از دست میدهد و میلیونها نفر از دموکرات ها میگویند که در انتخابات ماه نوامبر به سناتور اوباما به دلیل نداشتن تجربه کافی راًی نخواهند داد.»

با این همه سناتور کلینتون پس از کنار گزاردن فعالیت های انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری آمریکا، بارها حمایت خود را از سناتور اوباما اعلام داشته است.

XS
SM
MD
LG