لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۷

رییس جمهوری دومینیک برای سومین بار مراسم تحلیف را بجای آورد


در مراسم تحلیف لئونل فرناندز برای احراز دگر باره مقام ریاست جمهوری کشور جمهوری دومینیک روز شنبه صد ها میهمان عالیرتبه شرکت داشتند اگر چه که انتظار می رفت شمار میهمانان بسیار بیشتر باشد.

گفته می شود توفان استوایی فی که در سانتو دومینگو موجب باران های سیل آسا شده بود بسیاری از دعوت شدگان را از شرکت در این مراسم بازداشت.یکی از میهمانان بلند پایه «ما یینگ جو» رییس جمهوری جدید تایوان بود که برای تحکیم رابطه تایوان و جمهوری دومینیک به آن کشور سفر و در این مراسم شرکت کرده بود.

جمهوری دومینیک یکی از ٢٣ کشوری است، که برغم مخالفت چین، رابطه سیاسی خود را با تایوان ادامه می دهد.

آقای فرناندز در ماه مه سال جاری با توجه به توسعه صنعت جهانگردی در آن کشورو سرمایه گذاری های هنگفت خارجی برای بار سوم به ریاست جمهوری انتخاب شد ولی او در این دوره ریاست جمهوری خود با مشکلات بسیاری روبرو خود بود از آن جمله افزایش بهای مواد غذایی، طرح های پر هزینه ای مانند ایجاد یک سیستم متروی زیر زمینی در پایتخت و اثرات ناشی از بحران اقتصادی در ایالات متحده.

به رغم فروشگاه های گرانقیمت و برازنده و زمین های گلف که جهانگردان بسیاری را به جمهوری دومینیک که زمانی تماما مزارع نیشکر بود جلب می کند از هر چهار شهروند آن سرزمین یک نفر در فقر به سر می برد.

لئونل فرناندزدر پیامی به مردم کشورش با هشدار به اوضاع نابسامان اقتصادی تعهد کرد صنعت کشاورزی را تقویت کند.

جمهوری دومینیک در دوره های پیشین ریاست جمهوری لئونل فرناندزاز لحاظ اقتصادی و شهرسازی رشد بسیاری کرد ولی منتقدان او بر این باورند که بهسازی های مدنی چون آموزش و پرورش و بهداشت عمومی نادیده گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG